Aktuality: V Jihočeském kraji vyhrála zemědělská a potravinářská výroba a video-mapping

22.09.2011

Vodafone Firmou roku Jihočeského kraje 2011 je Mráz Agro CZ z Blatné. Era Živnostníkem roku Jihočeského kraje 2011 se stal David Borovka z Českých Budějovic, jehož specializací je nový druh audiovizuálního umění video-mapping. Vítězové šestého ročníku soutěží Vodafone Firma roku 2011 a Era Živnostník roku 2011 postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Jihočeský kraj.

„U živnostníků jsme se řídili životní situací, která je k podnikání přivedla, a myšlenkou, kterou přinesli. U firem jsme hodnotili dva pohledy – jaký má společnost přínos pro Jihočeský kraj a jak může uspět v celostátním finále,“ shrnul rozhodování poroty její předseda Marek Houška, manažer prodeje klíčovým zákazníkům společnosti ČEZ Prodej.

Vítězná firma Mráz Agro CZ uspěla v konkurenci 275 společností. Podniká v oblasti zemědělské a potravinářské výroby. Od roku 2006 se také zaměřuje na výrobu peletizovaného biopaliva. „Hodnotili jsme nejen obor, ale i vývoj firmy. Zakladatel začínal jako fyzická osoba, dnes má společnost 40 zaměstnanců. Faktorem, který nás ovlivnil, byl také způsob vedení firmy, který je inspirován Tomášem Baťou,“ komentoval výběr poroty její člen Pavel Šmejc, Regional Sales Manager společnosti Vodafone Czech Republic.

O živnostenský titul bojovalo 135 podnikatelů. „Zaujala nás široká škála oborů, které se dostaly do finále, od péče o zdraví přes umění až k výrobě. O to těžší byl výběr,“ podotkl porotce Milan Kramoliš, regionální ředitel Era Poštovní spořitelny. Vítězný živnostník David Borovka se zaměřuje na tzv. video-mapping, tedy promítání vysoce výkonnými videoprojektory na reálné objekty, nejčastěji na venkovní fasády budov. Poskytuje také komplexní servis při eventech, svatbách, firemních akcích, maturitních plesech ap. a pronajímá velkokapacitní party stany i s podlahou.

„Pan Borovka začínal jako většina živnostníků od nuly. Hýří nápady, každý rok se snaží přijít s něčím novým a tím bojuje s konkurencí. Je jedním z průkopníků nového směru v umění,“ shrnul Milan Kramoliš.

Kromě hlavních kategorií byly vyhlášeny také dvě vedlejší kategorie. Odpovědnou firmou roku 2011 Jihočeského kraje, kterou vyhlašuje společnost Vodafone, se stala opět společnost Mráz Agro CZ. Zejména proto, že řízení rodinné firmy je inspirováno systémem motivace Tomáše Bati a všechna zásadní rozhodnutí se podřizují dlouhodobé prosperitě, nejen okamžitému zisku. Dlouhodobě spolupracují s vědeckými pracovišti ve své oblasti a snaží aplikovat nové poznatky do své činnosti. Vyrábí např. i ekologické pelety z odpadní biomasy, která by jinak skončila na skládce.

V soutěží Web roku 2011, jejímž vyhlašovatelem jsou Zlatéstránky.cz společnosti Mediatel, zvítězil v kategorii firem Budějovický Budvar (www.budvar.cz). Kategorii živnostníků vyhrál Andreas Blažek (www.andy-auta.cz), prodejce zánovních automobilů.

O účast v soutěžích je letos rekordní zájem. V loňském roce se v Jihočeském kraji přihlásilo 174 firem, respektive 103 živnostníků. Počet soutěžících tedy meziročně narostl o 58, respektive 31 procent. V celostátním měřítku se přihlásilo celkem 5857 podnikatelů, což je oproti loňskému roku nárůst o 42 procent.

Slavnostní vyhlášení celostátních vítězů soutěží Vodafone Firma roku 2011 a Era Živnostník roku 2011 proběhne 7. prosince v Praze a bude možné jej sledovat v přímém přenosu na ČT24. Na slavnostním finále bude také vyhlášen vítěz nové kategorie soutěží Era Účetní roku 2011.

Vodafone Firma roku Jihočeského kraje 2011:

1. Mráz Agro CZ (Blatná)

2. VSP Data (Tábor)

3. Grafiko Print (Tábor)

Era Živnostník roku Jihočeského kraje 2011:

1. David Borovka (České Budějovice)

2. Miroslava Potužníková (Zdíkov)

3. Radek Altmann (České Budějovice)

Odpovědná firma Jihočeského kraje 2011:

Mráz Agro CZ

Firemní web Jihočeského kraje 2011:

Budějovický Budvar

Živnostenský web Jihočeského kraje 2011:

Andreas Blažek« zpět