Vodafone Firmou roku Ústeckého kraje 2011 zvolen Enlogit, krajský titul Era Živnostníka roku patří Marcele Schürgerové

&nsbp;

08.09.2011

Na špici ústeckého byznysu se probojovala firma Enlogit zabývající se IT službami z Ústí nad Labem a majitelka cestovní kanceláře se zaměřením na školní kolektivy Marcela Schürgerová z Roudnice nad Labem. Regionální vítězové šestého ročníku soutěží Vodafone Firma roku 2011 a Era Živnostník roku 2011 postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Ústecký kraj.

„Na vítězném živnostníkovi jsme se shodili jednoznačně. U firmy roku jsme hlasováním poroty převážili ekonomický skóring, a na první místo se tak posunula právě společnost Enlogit,“ shrnul rozhodování poroty její předseda Karel Vild, segment manažer malých a středních firem společnosti ČEZ Prodej.

Vítězná firma Enlogit uspěla v konkurenci 287 společností. Společnost poskytuje IT služby, software a hardware. Založil ji v roce 2003 Ondřej Suchý. Enlogit se od počátku orientoval na služby pro open-source systémy, tedy systémy dostupné obvykle zdarma, jejichž zdrojovy´ kód může kdokoliv upravovat. „Z malé firmy se stala velmi uznávaným dodavatelem i pro mobilní operátory, banky i velké výrobní společnosti. Region tuto firmu opravdu potřebuje, protože zde dokáže díky své vysoké úrovni udržet místní vysokoškoláky. Ocenili jsme také, že se pustili do projektu podnikání bez korupce,“ komentovala výběr poroty její členka Petra Matyášová, Regional Sales Manager společnosti Vodafone Czech Republic.

O živnostenský titul bojovalo 277 podnikatelů. Vítězná Marcela Schürgerová z Roudnice nad Labem provozuje cestovní kancelář Vesely´ školní autobus, která se specializuje na školní kolektivy. Pořádá vzdělávací programy o historii, kultuře nebo technice, akci nazvanou Záhadný´ poklad, zasazenou do doby renesance, pohádkově-naučnou akci Země snů na zámku v Libochovicích pro děti z MŠ a další akce. Nabízí také ozdravné pobyty.

„Paní Schürgerová podniká v cestovním ruchu, který je potřeba v Ústeckém kraji podporovat. Navíc se nám líbil její nápad a pozitivní přístup,“ vysvětlil porotce Jan Eisner, manažer rozvoje obchodu a akvizice Poštovní spořitelny.

Vedle hlavních kategorií byly vyhlášeny také dvě vedlejší kategorie. Odpovědnou firmou roku 2011 Ústeckého kraje, kterou vyhlašuje společnost Vodafone, se stal opět Enlogit. Kategorii Web roku 2011, jejímž vyhlašovatelem jsou Zlatéstránky.cz společnosti Mediatel, vyhrál Hudy sport, prodejce outdoorového vybavení.

Slavnostní vyhlášení celostátních vítězů soutěží Vodafone Firma roku 2011 a Era Živnostník roku 2011 proběhne 7. prosince v Praze a bude možné jej sledovat v přímém přenosu na ČT24. Na slavnostním finále bude také vyhlášen vítěz nové kategorie soutěží Era Účetní roku 2011.

Vodafone Firma roku Ústeckého kraje 2011:

1. Enlogit (Ústí nad Labem)

2. Hit Office (Teplice)

3. Český porcelán (Dubí u Teplic)

Era Živnostník roku Ústeckého kraje 2011:

1. Marcela Schürgerová (Roudnice nad Labem)

2. Jan Chabr (Děčín)

3. Hanan Al Abiadová (Louny)

Odpovědná firma Ústeckého kraje 2011:

Enlogit

Web Ústeckého kraje 2011:

Hudy sport« zpět