Amylon z Brodu získal titul firma roku Kraje Vysočina, škroby vyváží i do světa | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Amylon z Brodu získal titul firma roku Kraje Vysočina, škroby vyváží i do světa

Amylon z Brodu získal titul firma roku Kraje Vysočina, škroby vyváží i do světa

30. 11. 2020, havlickobrodsky.denik.cz

Potravinářská firma Amylon a řezník Luboš Mynář se radují z vítězství v podnikatelské soutěži. Na Vysočině se přihlásilo více než tři sta uchazečů o vavříny.

"Titul Moneta Živnostník roku 2020 Kraje Vysočina získal řezník, v jehož rodině sahají kořeny řeznictví až do roku 1939. Mynář si pak před šesti lety splnil sen a koupil si vlastní řeznictví v Křižanově. Tam pracuje jako vedoucí výroby jeho syn, také vyučený řezník. „Začátky nebyly vůbec lehké, pověst starého řeznictví byla v troskách a napravit ji dalo celé rodině mnoho práce,“ vyzdvihl David Pavlát za pořadatele.

Vodafone Firma roku 2020 Kraje Vysočina:1. Amylon a.s. – škrobárenská výroba (Havlíčkův Brod)2. ThePay.cz, s.r.o. – vývoj platební brány ThePay (Jihlava)3. VODASERVIS s.r.o. – výroba nerezových a plastových vodárenských zařízení (Žďár nad Sázavou)MONETA Živnostník roku 2020 Kraji Vysočina:1. Luboš Mynář – řezník (Křoví)2. Petr Vondrák – lisování plastových výrobků (Velká Bíteš)3. Ivan Kopecký – opravy starožitných hodin (Daňkovice)Vodafone Odpovědná firma roku 2020 Kraje Vysočina:VODASERVIS s.r.o. – výroba nerezových a plastových vodárenských zařízení (Žďár nad Sázavou)MONETA Živnostník roku Srdcař 2020 Kraje Vysočina:Petr Vondrák – lisování plastových výrobků (Velká Bíteš)

Vítězný řezník se přitom zaměřuje na bourání vepřového a hovězího masa od místních dodavatelů. V uzeninách nabízí vysoký obsah masa. „Vzhledem k tradicím panu Mynářovi velmi záleží na kvalitě jeho masných výrobků. Touto kvalitou si udržuje stálé zákazníky a kvalita je jediný účinný nástroj v boji s velkými markety,“ zhodnotil porotce Antonín Vodička z Moneta Money Bank.

Opravář hodin z Daňkovic

Druhý byl Petr Vondrák z Velké Bíteše, který se věnuje lisování plastových výrobků. Třetí na Vysočině skončil opravář starožitných hodin z Daňkovic Ivan Kopecký.

Mezi podniky se vyhlašoval titul Vodafone Firma roku 2020 a jeho držitelem je potravinářská společnost Amylon, která má dva výrobní závody. „Provoz Havlíčkův Brod vyrábí pšeničný škrob, ze kterého se dále produkují glukózové a maltózové sirupy. Provoz Ronov nad Sázavou je určen pro výrobu balených potravinářských směsí, zejména pudinků, bramborových knedlíků a těst,“ popsal Pavlát.

Výrobky jdou i do zahraničí, na českém trhu se jich prodá zhruba čtyřicet procent. „Hlavní motivací pro podnikání byl fakt, že jsme s mým kolegou, se kterým jsme Amylon privatizovali, celý čas ve škrobárenství pracovali a chtěli jsme zachovat škrobárenství na Vysočině, což se stále daří,“ vysvětlil ředitel Vladimír Zeman, který dává práci zhruba sto dvaceti lidem.

Porotkyně Kateřina Menzel z Vodafone Czech Republic ocenila, že Amylon se podílí na škrobárenské tradici na Vysočině od roku 1912. „Je mi sympatické, že disponuje vlastní sítí obchodních zástupců a v poslední době reaguje na potřeby trhu tím, že zavádí bezlepkové a veganské výrobky do svého portfolia,“ prohlásila.

Druhé místo získala jihlavská společnost ThePay.cz, vývojář stejnojmenné platební brány. Třetí místo obsadila společnost Vodaservis ze Žďáru nad Sázavou, což je výrobce nerezových a plastových vodárenských zařízení.

Srdcař Vondrák

Vodaservis zvítězil také v kategorii Vodafone Odpovědná firma roku 2020. „Porota ocenila především přístup firmy k zaměstnancům. Ve svém regionu patří mezi významné podporovatele řady sportovních a kulturních aktivit a současně podporuje také sociální služby pro seniory či osoby se zdravotním postižením,“ vyjmenoval programový manažer Nadace Vodafone Czech Republic Jan Fencl s pokračoval: „Při samotném procesu úpravy vody se vždy snaží primárně o využívání filtračních materiálů, které lze opakovaně použít a recyklovat.“

Zcela novou kategorií je pak Moneta Živnostník roku Srdcař, která oceňuje mezi živnostníky toho, který překonal v podnikání problémy nebo nejrůznější nástrahy, a přeci to nevzdal a pracuje dál. V Kraji Vysočina toto ocenění získal Petr Vondrák.

Náměstkyně hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová připomněla, že potravinářský průmysl patří na Vysočině mezi významná průmyslová odvětví. „Společně se zemědělstvím patří také mezi tradiční odvětví našeho regionu. Právě odkaz na tradice v kombinaci se schopností inovovat a snahou udržet krok s aktuálními potřebami trhu byly klíčem k úspěchu v letošním ročníku soutěže,“ uvedla.

Vítězové krajského kola vzešly z tří set čtrnácti přihlášených a stávají se zároveň celorepublikovými finalisty. V tom se bude rozhodovat desátého prosince na pražském Žofíně. „Současná krize ukazuje, jak důležité je podporovat malé a střední podnikání v českých regionech,“ uzavřela Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti Eurovia CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.