Barbora Filáčková: Šéfové mají možnost přilákat k sobě zajímavé talenty | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Barbora Filáčková: Šéfové mají možnost přilákat k sobě zajímavé talenty

Barbora Filáčková: Šéfové mají možnost přilákat k sobě zajímavé talenty

Pro zkušené lidi je klíčové to, s kým pracují. WinWinJob.cz umožňuje šéfům oslovit a vybrat kvalitní lidi, kteří zase chtějí pracovat právě s nimi. Takoví lidé mají daleko větší nadšení a nasazení. Spokojenost je na obou stranách.

Společnost winwinjobs.cz rozběhla portál „Vyber si šéfa“. Představte ho těm, kteří o něm třeba ještě neslyšeli.

Na winwinjob.cz pomáháme lidem vybrat si šéfa a šéfům najít takové lidi k sobě do týmu, kteří chtějí dělat právě s nimi. Je to pracovní inzertní portál, kde ovšem ihned vidíte, s kým a na čem můžete pracovat. Šéfové tak mají možnost přilákat k sobě zajímavé talenty, kteří budou sdílet podobné hodnoty jako oni. Jsem přesvědčená, že to je výborný začátek úspěšné spolupráce.

Kde jste už s tímto způsobem výběru zaznamenali největší úspěchy?

Nejvíc se nám daří oslovit zkušenější kandidáty na odborné pozice, kteří již vědí, jak důležité je vybírat si lidi, s kterými dělají.

Co je podle vás nejdůležitější pro dobrou spolupráci mezi šéfem a podřízeným, a kdy to naopak zpravidla nefunguje?

Každý jsme jiný a já věřím, že pro dobrou spolupráci je nutné být autentický.  Nic neskrývat, být otevřený. Sdílet svá očekávání a upřímně se zajímat o očekávání toho druhého. To platí pro obě strany.

Jaké jsou výhody přenesení prvního pracovního setkání do online světa?

Šetří to čas. Lidem, kteří hledají práci, to už v první chvíli přináší jednu z nejpodstatnějších informací, kterou potřebují vědět – tedy s kým by vlastně pracovali. Šéfům naopak možnost odlišit se mezi obrovským množstvím pracovních nabídek, a zaujmout tak ty pravé lidi k sobě.

Vloni jste se jako odbornice na HR účastnila krajských kol podnikatelských soutěží. Na co si nejraději vzpomenete?

Na diskuze u kulatých stolů s účastníky soutěže. Každé kolo bylo plné inspirativních lidí, kteří něco výjimečného dokázali. Bylo pro mě moc fajn s nimi diskutovat o jejich aktuálních problémech i o celkové situaci na pracovním trhu.