Bedřich Seifert: Práce mě strašně naplňuje a baví | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Bedřich Seifert: Práce mě strašně naplňuje a baví

Bedřich Seifert: Práce mě strašně naplňuje a baví

Osud mu v mnohém nepřál a od sklářství, své životní lásky se musel mnohdy odloučit. Bedřich Seifert se však dokázal pokaždé postavit zpět na nohy a své práci dává vše. Jaké je to být nejlepším živnostníkem v kraji a co je pro něj při práci nejdůležitější? Na to jsme se zeptali čerstvého držitele titulu Česká spořitelna Živnostník roku 2015 Libereckého kraje.

Jaké jsou vaše první pocity po vítězství?
Jsem unešený z toho, že za tu dlouholetou práci, která je zároveň mým koníčkem, jsem byl oceněn a moc si toho vážím. Není to vždy tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá, jako v každé profesi. Mě to ale strašně naplňuje a jsem opravu moc šťastný za to, že jsem dostal dar z hůry a můžu svoji práci dělat naplno, dobře a s chutí.

Tedy vášeň na celý život.
Svoji práci dělám od vyučení a od roku 1995 i soukromě. Protože mám tu práci rád, snažil jsem se vždy předávat zkušenosti, tipy a triky dalším. Dříve jsem i zaměstnával. Například lidi z úřadu práce jsem dokázal to řemeslo naučit tak, že dnes někteří z nich úspěšně podnikají a dokáží uživit i své vlastní zaměstnance. Někdo říká, že je hloupost podporovat konkurenci, ale já říkám, že když se bude mít konkurence dobře, budu se mít dobře i já. Zatím se mi to jen potvrzuje.

Jaká je hlavní náplň vaší práce?
Firmy ke mně jezdí s návrháři. To co oni ve sklárně vyrobí z teplé skloviny, já dál brousím a vytvářím z polotovaru výrobek přesně podle jejich představ.

Máte nějaké cíle do budoucna?
Cíle mám, ale zůstávám na zemi. Hlavně aby mi to šlo stále o ruky a bavilo mě to. Jsem také hrdý na to, že můj kluk, který se mnou dělá je šikovný. Pro mě zůstává nejdůležitějším kvalita a pak až peníze. Nikdy neupřednostňuji finance na úkor kvality výrobku. I když to někdy skřípalo, hlavní je, aby zákazník dostal to nejlepší. Pro někoho je štěstí výhra ve sportce, pro mě je štěstím spokojený zákazník.