Brněnský Frentech vyrábí součástky do raketoplánů i satelitů. Společnost získala ocenění Firma roku v Jihomoravském kraji | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Brněnský Frentech vyrábí součástky do raketoplánů i satelitů. Společnost získala ocenění Firma roku v Jihomoravském kraji

Brněnský Frentech vyrábí součástky do raketoplánů i satelitů. Společnost získala ocenění Firma roku v Jihomoravském kraji

4. 10. 2017, byznys.ihned.cz

Společnost Frentech Aerospace, výrobce součástek do letadel a raketoplánů a dodavatel společností, jako jsou Airbus či Boeing, zvítězila v jihomoravském kole soutěže Vodafone Firma roku 2017.

Mezi živnostníky se stala vítězem Lenka Břoušková, která ve Vyškově provozuje prádelnu.

Celostátní finále soutěže, jejímž partnerem jsou i Hospodářské noviny, se uskuteční v prosinci v Praze, a to i před kamerami České televize.

Strojírenská společnost Frentech Aerospace z Brna se stala v úterý večer jasným vítězem soutěže Vodafone Firma roku 2017 v Jihomoravském kraji. Mezi partnery soutěže patří i Hospodářské noviny.

Firma Frentech Aerospace tak postoupila do prosincového celostátního finále, které se uskuteční v Praze. Na druhé příčce skončila rodinná firma Gumex ze Strážnice, vyrábějící dopravníkové pásy, průmyslové hadice a těsnění. Bronzem se může pyšnit firma 2G z Lipova, výrobce bytového textilu a matrací.

Vítězná firma Frentech Aerospace se zabývá výrobou dílů a součástek do letadel, raketoplánů, satelitů a vesmírných sond. Vyrábí mimo jiné pro dodavatele velkých nadnárodních firem, jako jsou Boeing či Airbus. Dodává také pro projekty, jako je ARIANE 5 a vesmírné mise ExoMars 2016 a 2020.

"Konkurence je pro nás motivací a nevidíme v ní problém, odlišujeme se přístupem k práci, nebojíme se riskovat, přijímáme náročné výzvy. Inovace a investice jsou pro nás důležité a v rámci vesmírných aktivit by to ani jinak nebylo možné," řekl po vyhlášení vítězů zástupce firmy Frentech Aerospace Tomáš Sikora.

Mezi živnostníky zvítězila a do prosincového finále postoupila Lenka Břoušková z Vyškova. Ta se zabývá praním prádla pro hotely a ubytovací zařízení a čištěním oděvů, kůží a kožešin. Původně šestnáct let pracovala v prádelně a nakonec měla odvahu otevřít si vlastní.