Doplňte hitparádu kovidových absurdit | Firmaroku.cz
Aktuality > Doplňte hitparádu kovidových absurdit

Doplňte hitparádu kovidových absurdit

Které z vládních nařízení vás nejvíce štve? Možná všechna. Často se mluví o porušování ústavy nebo zbytečném a bezdůvodném šikanování malých a středních podnikatelů. Napište nám, jaké „protikovidové opatření“ považujete za nejabsurdnější vy!

Letošní vyhlašování ankety Absurdita roku nepůjde pojmout jinak než jako přehlídku kovidových absurdit, tedy opatření mnohdy zcela odtržených od reality. A to včetně těch absolutně nepochopitelných, u kterých člověk marně pátrá, jak měla šíření viru zabránit. Rouška na prázdné ulici nebo třeba zákaz prodeje pomlázek, tomu rozumí už asi málokdo.

Pošlete nám také svoje tipy, a to nejpozději do 7. dubna na info@firmaroku.cz. Pokud se „vaše“ absurdita dostane do finálového shortlistu, můžete se těšit na předplatné Hospodářských novin a bezdrátová sluchátka. Sdílejte s námi vaše příběhy o srážce s kovidovými nařízeními. O těch nejabsurdnějších opatřeních bude veřejnost hlasovat v květnu. I vaše zkušenost může posloužit jako téma pro vyhlašování Absurdity roku, která bude mít podobu stand-upu.

Anketa Absurdita roku, která je nedílnou součástí podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku, je vyhlašována každoročně. Je skvělou příležitostí, jak upozornit na zákony a nařízení, která škodí rozvoji malého a středního podnikání u nás. Za dobu své existence přispěla k odstranění celé řady zbytečných zákonů a vyhlášek. Z dnes už zrušených absurdit je možné jmenovat povinnost vést evidenci o kontrolách na zdravotní nezávadnost, ačkoli tuto evidenci mají povinnost vést kontrolní úřady, dále třeba neuznávání dokumentů posílaných úřady podnikatelům do datových schránek jinými úřady za originály nebo vládní nařízení určující firmám, kdy mají vymalovat či vyhlášku ukládající fyzioterapeutům mít ve své ordinaci velké zrcadlo.