Chebský kreslíř Mirek Vostrý získal cenu živnostníka roku | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Chebský kreslíř Mirek Vostrý získal cenu živnostníka roku

Chebský kreslíř Mirek Vostrý získal cenu živnostníka roku

10. 9. 2020, chebsky.denik.cz

Kreslíř a výtvarník Mirek Vostrý z Chebu získal 1. místo v kategorii živnostník roku Karlovarského kraje a 1. místo v kategorii živnostník roku Srdcař. Obě ocenění si odvezl z Karlových Varů.
„Jsem z výhry neskutečně překvapený a stále jsem jako ve snu. O to víc je to úžasné, že jsem získal své ocenění. Tou druhou je živnostník Srdcař. Cena je od Moneta bank," sděl krátce po obdržení cen Mirek Vostrý.
Oceněný je také organizátorem nejveselejšího festivalu, který se každoročně koná ve Františkových Lázních – Mezinárodního festivalu kresleného humoru. Vtipů napsal a nakreslil několik tisíc. Pobaví každý den řadu lidí nejen v časopisech, ale i na sociálních sítích.
„Jsem výtvarník se zaměřením na dětskou tvorbu, takže pracuji převážně pro vydavatelství, která se věnují dětským publikacím. Ale kreslím často i takzvaně reklamní tvorbu. Kresby pro různé firmy například formou omalovánek s tematikou vztahující se přímo na činnost firmy a podobně. Vtipy nyní tvořím sporadicky, ale v době koronaviru se rozmohly vtipy právě na toto téma a mně se také několik takových povedlo. Usuzuji ze zájmu lidí na sociálních sítích. Asi nebudu vyjmenovávat všechny časopisy, kam jsem své vtipy nabídl. Prostě všude, kde je kreslený humor, tam mohu být i já. Záleží na redakci, zda zrovna mé vtipy použijí. Kde mé vtipy ale uvidíte pravidelně, je humoristický časopis Tapír, který jsem s kolegou vymyslel a založil. Nyní vychází již třetí rok v tištěné podobě jako dvouměsíčník," poznamenal Mirek Vostrý.