Čtyřnásobná matka vybudovala úspěšnou firmu doslova na koleni | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Čtyřnásobná matka vybudovala úspěšnou firmu doslova na koleni

Čtyřnásobná matka vybudovala úspěšnou firmu doslova na koleni

12. 10. 2017, taborsky.denik.cz

Tábor – Petra Plemlová za čtyři roky vybudovala úspěšnou firmu Unuodesign a nyní zaměstnává čtyři desítky žen, především maminek s více dětmi a samoživitelek.

"Její začátky nepatřily právě k nejjednodušším: na počátku podnikání zůstala sama se čtyřmi dětmi a zásobou látek, které jí její psychicky nemocný manžel polil savem a olejem. Přesto se nevzdala a výsledkem je firma se čtyřiceti zaměstnanci, jež letos zvítězila v soutěži Jihočeská firma roku.

„Byly to krušné začátky. Na každém koleni jsem uspávala jedno dítě a na klíně mi ležel notebook. Pracovala jsem – a vlastně stále pracuji – v průměru třináct až patnáct hodin denně. Jasně, že jsou chvíle, kdy si člověk říká, jestli se na to nevykašle. Ale stejně bych neměnila,“ říká Petra Plemlová, jež se zabývá výrobou i prodejem látek a dětského oblečení.

Původně pochází z Krnova, do Tábora se přistěhovala před dvěma lety. Tehdy také spustila svůj první e-shop, jenž jí s rozjezdem velmi pomohl.

„Zpočátku jsem začínala doslova z obýváku. První výrobky se mi podařilo prodat díky portálu Fler,“ říká podnikatelka, jež má dnes měsíční obrat kolem tří milionů korun.

Jako výrobce dětského oblečení a látkových plen získala svou věrnou klientelu. „Až sedmdesát procent zákaznic se vrací pravidelně,“ dodala Petra Plemlová."