Cyril Svozil: Bez „fandovství“ se kvalitní práce dělat nedá | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Cyril Svozil: Bez „fandovství“ se kvalitní práce dělat nedá

Cyril Svozil: Bez „fandovství“ se kvalitní práce dělat nedá

Firma FENIX Trading dokáže uspořit energii naprosto všude a v nejrůznějších podobách. Co přesně firma vyrábí, jak je výrazná úspora energie možná a co pro společnost znamená ocenění Vodafone Firma roku 2015 Olomouckého kraje? Na to vše jsme se zeptali jednatele vítězné firmy Cyrila Svozila.

Čím přesně se vaše společnost zabývá?
Vyrábíme elektrická sálavá topidla, což je trošku jiný druh vytápění. Systém nefunguje na principu ohřívání vzduchu, ale ohřívají se rovnou předměty včetně lidí.Tím dochází k výrazné úspoře energie.

Kde se tento systém může v praxi využít?
Dá se to využívat naprosto všude a v nejrůznějších formách. Například formou podlahového a stropního vytápění, topných obrazů a panelů. Těch variant je obrovské množství.

Jak může získané ocenění posunout vaší firmy ještě dál?
Vždy mě posune setkání s takovými lidmi, jako jsou dnes večer tady. Vidím, jak velký potenciál mají podnikatelé nejen v našem kraji, ale v celé republice.Je tu spoustu firem se skvělými nápady a příběhy a to jsou věci, které mě nakopávají k soutěživosti a posouvají mě dál. Z vítězství mám samozřejmě obrovskou radost!

Pociťujete nějak nedostatek technicky kvalifikovaných zaměstnanců?
Obecně pociťujeme spíš problém, že lidí nechtějí pracovat. Lidé už v práci nevidí smysl života a chybí jim motivace. Bez toho, jak se říká, fandovství se kvalitní práce dělat nedá.