CzechInvest umožní mladým podnikatelům vycestovat do Silicon Valley | Firmaroku.cz
Aktuality > CzechInvest umožní mladým podnikatelům vycestovat do Silicon Valley

CzechInvest umožní mladým podnikatelům vycestovat do Silicon Valley

Celou řadu projektů pro mladé podnikatele nabízí agentura CzechInvest. Máte zájem například o odborný mentoring, pomoc při zahraničních akcích, akceleraci? Pak čtěte dál.
25. 08. 2017 | Startup roku

Znáte všechny programy agentury CzechInvest pro začínající podnikatele?

Mladí podnikatelé v začátcích narážejí na problémy s financováním svých projektů. Chybí jim peníze, ale především praktické zkušenosti s vedením firem nebo s oslovováním a získáváním investorů na zahraničních trzích. Od toho jsou tady projekty agentury CzechInvest. Finanční i poradenskou podporu nabízí agentura start-upům hned ve čtyřech aktivitách, které jsou zaměřeny vždy na konkrétní fázi rozvoje start-upu: CzechStarter, CzechDemo, CzechAccelerator a CzechMatch a ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA) podporuje také start-upy s vesmírnými ambicemi.

CzechStarter – mentoring

Start-upy mají možnost absolvovat sedmiměsíční program plný mentoringu od zkušených podnikatelů. Zaměřený je na rozvoj jejich podnikatelských aktivit a komercionalizaci produktu. Poté je vybraným start-upům umožněno vycestovat na dvoutýdenní program do Silicon Valley, kde naberou nové zkušenosti v podnikatelském ekosystému vyspělého trhu. Projekt CzechStarter je pokračováním úspěšného projektu CzechEkoSystem, který podpořil již 111 účastníků.

CzechDemo – prezentace

CzechDemo podporuje účast start-upů na prestižních zahraničních akcích. V prosinci 2016 se první start-upy zúčastnily veletrhu TechCrunch Disrupt v Londýně a v lednu 2017 veletrhu CES v Las Vegas. V květnu 2017 vycestovaly české společnosti na TechCrunch Disrupt do New Yorku. Další akcí, na které se budou čeští start-upisté již v září prezentovat, bude TechCrunch Disrupt v San Franciscu. Aktuálně se mohou zájemci hlásit na Slush v Helsinkách, Web Summit v Lisabonu nebo CES v Las Vegas. Podat si přihlášku na Slush nebo Web Summit je možné v termínu 16.- 29. srpna 2017 a registrovat se na CES, kde bude moct vycestovat jen deset českých start-upů, bude možné od 10. do 27. září 2017.

CzechAccelerator – akcelerace

CzechAccelerator nabízí účastníkům kancelářské prostory, mentoring, poradenství a další služby v zahraničních podnikatelských inkubátorech v Silicon Valley, New Yorku, Singapuru nebo Londýně. Navazuje na pilotní projekt CzechAccelerator z let 2011 až 2014. Agentura CzechInvest v něm celkovou částkou 23,3 miliony korun podpořila 39 společností.

CzechMatch – matchmaking

V CzechMatch zajišťuje agentura CzechInvest setkávání start-upů s možnými investory a odbornou veřejností na vlastních akcích. Vyspělejší start-upy mohou prezentovat své projekty a sjednávat si schůzky s partnery, dodavateli či zákazníky v destinacích jako Silicon Valley, New York, Londýn nebo Singapur.

Další informace o aktivitách CzechInvestu pro start-upy naleznete na www.podporastartupu.cz.

ESA BIC Prague – kosmický inkubátor

Máte nápad, jak využít kosmické technologie v běžném životě? Kosmický inkubátor ESA BIC Prague je pro vás ta správná volba! Za první rok svého působení vzal pod svá křídla již osm firem. Vedle Evropské kosmické agentury se na programu finančně podílí i hl. m. Praha, celkem je v něm vyčleněno téměř 45 milionů korun. V inkubátoru sídlícím v pražském Paláci Adria mají start-upy přístup ke konzultačním a poradenským službám technologického i podnikatelského charakteru, marketingové podpoře, kontaktům na možné partnery i potenciální investory a nárok na finanční podporu do výše 50 tisíc eur. Po dobu 5 let chce ESA BIC Prague podpořit až 25 vybraných start-upů. Zázemí projektu zajišťuje spolu s CzechInvestem i Ministerstvo průmyslu a obchodu či Ministerstvo dopravy.

Další informace o ESA BIC Prague naleznete na www.esa-bic.cz.