Darina Ermisová: Mým snem je, aby každá žena v České republice měla naši kabelku | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Darina Ermisová: Mým snem je, aby každá žena v České republice měla naši kabelku

Darina Ermisová: Mým snem je, aby každá žena v České republice měla naši kabelku

Kabelky a peněženky Dara bags můžete vidět na ženách po celé republice. Zdobí je nejen originální design, ale také to, že mají v zádech silný životní a podnikatelský příběh jejich zakladatelky Dariny Ermisové. Jaký má sen, jak to vše začalo a kde hledá inspiraci? Nejen na tyto věci jsme se zeptali čerstvé držitelky titulu Česká spořitelna Živnostník roku 2015 Moravskoslezského kraje.

Vaše kabelky jsou již teď velmi známé a máte širokou fanouškovskou základnu, ale kam se podle vás můžete ještě posunout? Je tu nějaký sen?
Před pěti lety jsem vyslovila sen, že bych chtěla, aby každá žena v České republice vlastnila naší kabelku. Stále si za tím snem jdu. Přesně tam to chci posunout. Některé naše fanynky si to moje nahlas vyslovené přání pamatují, a když viděly, že jsme se dostali do finále, psaly, že se to možná brzy splní. Nejde mi moc o to dostat se do zahraničí. Snem není mít spoustu peněz. Snem je dělat lidem radost a vidět naše kabelky všude kolem sebe.

Jak to vše začalo?
Byla jsem na rizikové těhotenství, a jelikož jsem byla dříve velmi vytíženou manažerkou, tak mi moc nešlo najednou jenom ležet. Nevydržela jsem to, a tak jsem začala šít. Nejprve pro sebe, postupem času pro kamarádky a poté i pro kamarádky a známé těch kamarádek. Dalším krokem byl název. Jmenují se jednoduše a výstižně Dara bags. Pak jsem si založila e-shop a kamenný obchod. Od té doby se prodej tak rozběhl, že v současné době prodáváme sto kabelek denně.

Kde hledáte inspiraci?
Co se týká střihu, tak mě inspiruje mé okolí. Opět jsou to hlavně kamarádky a jejich známí. Hodně nápadů má i náš fanklub na facebooku. Dost často píší, co by se jim líbilo.

Může třeba někdo přijít s nápadem a vy mu ji vyrobíte?
Zakázkovou výrobu už neděláme, ale může nás jeho nápad inspirovat k tomu, abychom ten střih udělali. A co se týče designu, máme vlastní designérku Aničku Bornovou, která je hrozně šikovná. Funguje to tak, že já si vymyslím látku, třeba, že chci, aby byla květinová, a budou na ní motýlci a hvězdičky a ona zrealizuje můj nápad. Vždy to spolu projednáme tak, že výsledek je prostě perfektní.

Jak se cítíte jako držitelka titulu Česká spořitelna Živnostník roku 2015 Moravskoslezského kraje?
Úžasně. Ten pocit je super, ještě teď se mi třepe hlas. Moc si to užívám. Teď už jen vyhrát to finále a bude to nádhera. Jsem moc ráda, že jsme vyhráli hlavně z toho důvodu, že je to cena pro všechny naše zaměstnance, kteří odvádí skvělou práci. Je to také taková odměna za všechno to vynaložené úsilí.