Dominik Mervart: Každý rok ztrojnásobuji svůj obrat | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Dominik Mervart: Každý rok ztrojnásobuji svůj obrat

Dominik Mervart: Každý rok ztrojnásobuji svůj obrat

Cukrář s vyznamenáním, cukrář s velkým srdcem a nadšením a hlavně cukrář s obrovským tahem na branku. Pojďme na rozhovor s vítězem kategorie MONETA Živnostník roku 2021 Královéhradeckého kraje.

Čemu se věnujete?
Mám cukrářství jménem Milujeme Dorty. Zabývám se výrobou moderní cukrářské gastronomie, snažím se přibližovat pražskou a vysokou cukrařinu tady u nás v kraji. Za přijatelné peníze pro lidi, z těch nejkvalitnějších surovin. Dále děláme sladké cateringy, zabýváme se i dovozem do kaváren hotelů a navíc provozujeme dvě své kavárny. A budeme se rozšiřovat o další provozy.

Co se skrývá pod pojmem moderní cukrařina?
Moderní cukrařina, to jsou lehké dezerty s důrazem na kvalitní suroviny. Skutečně žádné náhražky, žádná ztužovadla, ale jednoduchá francouzská cukrařina na bázi čokolády a jednoduchých prvotních vstupních surovin.

Jak jste se k cukrařině dostal?
Zhruba ve dvanácti letech jsem se dostal k cukrařině přes vánoční cukroví, které jsem u rodičů doma pekl. Od té doby mě to tak nadchlo, že jsem za tím šel. S vyznamenáním jsem mohl jít na jakoukoli jinou školu, ale šel jsem na výuční obor právě z toho důvodu, že mě to opravdu zajímalo a bavilo a chtěl jsem se v oboru rozvíjet. A viděl jsem, že jiná cesta, než jít podnikat, není, abych to mohl dělat tak, jak já si myslím, že je to dobré.

Může si cukrář vůbec ještě pochutnat na cukrovince?
Mám vybrané věci, které si dávám, a jsou úplně jednoduché. Můj nejoblíbenější dezert je Míša dort, který u nás zná určitě každý, ale nepohrdnu čímkoliv, co mě zrovna zaujme a na co mám zrovna chuť.

Máte i takové výrobky ve svém portfoliu?
Ano, Míša dort máme, ale opravdu poctivý, z osmdesátiprocentní belgické čokolády a je to taková inovace, která funguje skvěle.

Kam dodáváte? Máte odběratele i za hranicemi kraje?
Ano, náš největší klient je v Pardubicích, kam vozíme dorty. Máme nějakých padesát pět zákazníků, jezdíme od Pece pod Sněžkou, Trutnova, Náchoda a Skalice až po Hradec a Pardubice. Jezdíme ale i do Jičína. Zavážíme velké hotely, kavárny, snažíme se vozit i do podniků, které si sami vybíráme. Nejezdíme ale nikam s katalogem.

Jak dlouho podnikáte a jaká je vývojová křivka vaší živnosti?
Já myslím, že je to absolutně exponenciální, protože jsem začal ve dvaceti letech, kdy spousta mých kamarádů ještě nevěděla, co chce dělat, a já už jsem si za tím šel. Do toho jsem ještě dálkově studoval pekařskou školu, abych pronikl i do tohoto druhého řemesla. No a od té doby, co rok, to ztrojnásobujeme náš obrat. Takže pro mě je to obrovská škola učení a je to exponenciální.

Jak se dokážete vyvarovat nějaké rutiny, která zrovna u cukrařiny asi může být?
Stává se to, že jak rosteme a je více lidí, které zaměstnávám, tak mi ubývá čas na to, abych mohl být v cukrárně. Spíše řeší manažerské věci, ale radši bych se postavil za vál. Ale podle mě v tom rutina není, když člověk dělá to, co ho baví. Každý den tu práci dělám rád.

Kde berete inspiraci?
Hodně cestujeme. Jezdíme po nejlepších cukrárnách po republice i po světě. Musíme to aplikovat na naše město a na náš kraj, protože kupní síla je jedna věc, druhá věc je dělat, co vás baví. Takže musíme to nějak zkombinovat, aby to bylo pro lidi přijatelné. Dáme hodně i na zpětnou vazbu a doděláme to, co nám třeba v sortimentu chybí.

Co plánujete do budoucna?
Náš takový cíl je, že jsme si řekli, že každý rok, 19. května, otevřeme další provoz. Už se nám to povedlo třikrát za sebou, tak doufám, že příští rok se nám povede otevřít v dalším městě.