Firma a živnostník roku Plzeňského kraje | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Firma a živnostník roku Plzeňského kraje

Firma a živnostník roku Plzeňského kraje

27. 9. 2017, Právo

Letošní firmou roku Plzeňského kraje se stal výrobce kluzných ložisek GTW Bearings z Příšova na Plzeňsku. Živnostníkem roku 2018 je Milan Novotný, který nabízí originální okenní a nábytkové kování. Regionální vítězové 13. ročníku soutěží Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku budou také reprezentovat Plzeňský kraj v celostátním finále 12. prosince v Praze na Žofíně. Oznámil to mluvčí soutěže David Pavlát.

GTW Bearings vyrábí ložiska pro poměrně malý počet významných odběratelů, kteří poptávají speciálně navržené produkty pro konkrétní stroje, například turbíny, převodovky a generátory. „Firma vznikla doslova na zelené louce. Věnuje se výzkumu, vývoji a dodává do celého světa,“ uvedl člen poroty Jan Kučera z Vodafonu.

            Vítězný živnostník Milan Novotný podle svých slov začal ve stodole. „Naše výrobky jsou v Národním muzeu, motolské nemocnici, pražské knihovně i na celé ulici ve Vídni,“ uvedl Novotný.

            Druhé místo mezi firmami obsadila firma KLAUS Timber z jižního Plzeňska, výrobce atypických dřevěných palet, a bronz získal plzeňský PEKASS, který projektuje a dodává strojní zařízení do pekáren. Stříbro mezi živnostníky má Helena Konopíková a její krchlebské koláče a třetí příčku Lubomír Pokorný, který izoluje střechy proti vodě.