Firmám na Karlovarsku vládne výrobce lázeňské kosmetiky, živnostníkům ekologické květinářství | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Firmám na Karlovarsku vládne výrobce lázeňské kosmetiky, živnostníkům ekologické květinářství

Firmám na Karlovarsku vládne výrobce lázeňské kosmetiky, živnostníkům ekologické květinářství

V Karlovarském kraji získala titul IBM Firma roku 2021 společnost FORNICA cosmetics, která se specializuje na výrobu a prodej kosmetiky z přírodních léčivých zdrojů. Mezi živnostníky titul MONETA Živnostník roku 2021 Karlovarského kraje vybojovala floristka Nikola Al Haboubi Florianová.

Příroda a květiny byly vždy nedílnou součástí života vítězné živnostnice Nikoly Al Haboubi Florianové. Postavila vizi prvního ekologického květinářství v Karlových Varech. Uvěřila, že může na stolech lidí vyměnit květiny z dovozu za české kvítky z naší přírody. „Přála jsem si, aby lidé měli ve svých domovech květiny s příběhem, který jim nebude neznámý. Naše prababičky neměly dovezené květiny, měly květiny ze zahrad, lesů a polí,“ říká Nikola Al Haboubi Florianová. V našich podmínkách, zcela v souladu s přírodou, se dají podle jejích slov vypěstovat květiny stejně krásné jako etiopské růže. Proto začala pěstovat tulipány, pivoňky, jiřiny, kopretiny a mnoho dalších druhů květin a doplňuje je i květinami z českých luk. Také má takzvané Kvítkomaty, což jsou malé samoobslužné stánky momentálně umístěné v bezobalových obchodech. Zákazníky tvoří opravdu široká veřejnost, protože květinu kupoval někdy ve svém životě snad úplně každý.

„Rád bych paní Nikole Al Haboubi Florianové pogratuloval a jsem rád, že tradice českých květin opět vzkvétá,“ okomentoval vítěze porotce Jiří Šobr z MONETA Money Bank.

Druhé místo získala Andrea Holzknechtová vyrábějící designové proutěné kabelky. Třetí příčku obsadil Robert Bauer, který se věnuje kompletní správě IT.

„Naší specializací je kosmetika využívající benefitů přírodních léčivých zdrojů. Vlastními silami řešíme úplně vše, vývoj produktu, design obalů, výrobu produktů, marketingové texty, propagační fotografie i podporu prodeje,“ říká Jana Valíčková z vítězné firmy FORNICA cosmetics. Na začátku byla myšlenka posílit image lázeňských provozoven založením kvalitní značky kosmetiky, která by dokázala využít potenciálu místních přírodních léčivých zdrojů. Kosmetické značky prodává firma ve svých značkových kamenných prodejnách v Karlových Varech a na e-shopu. Má také několik referenčních kosmetických salónů přímo v lázeňských domech. Největším úspěchem je rozhodně tradice kvalitní lázeňské kosmetiky založené na obsahu přírodních léčivých zdrojů. Aktuálně má společnost sedm nových produktů špičkové vlasové kosmetiky. Veškeré inovace vedou ke zvýšení prodejů a celkového obratu firmy. Zákazníky lze rozdělit do dvou skupin. Jednak to jsou zástupci lázeňských společností nebo podnikatelé v kosmetickém byznysu, druhou skupinou jsou koncoví klienti. Plánem do budoucna je upevnit a dobudovat tradici kvalitní lázeňské kosmetiky z Karlových Varů i Mariánských Lázní.

„To, co mě na jejich prezentaci nejvíce oslovuje, je velmi silný soulad s regionem, navázání na jeho tradice, využívání zdrojů a podpora lázeňství, jeho image a rozvoje,“ zhodnotil volbu Zdeněk Chobot z IBM Česká republika.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala firma NELAN, výrobce plastových oken, dveří a zimních zahrad. Bronzovou příčku obsadila společnost LAGARDE SPEDITION poskytující silniční nákladní dopravu.

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje živnostníky, kteří dokázali v podnikání překonal nejrůznější nástrahy osudu, a přeci to nevzdali a pracují dál, zvítězil a toto ocenění v Karlových Varech získala rovněž floristka Nikola Al Haboubi Florianová.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží IBM Firma roku 2021 a MONETA Živnostník roku 2021 se uskuteční 7. prosince na pražském Žofíně.

„V uplynulých měsících jsme museli všichni čelit nepoznaným výzvám, a to jak v osobním, tak profesním životě. Už dnes je více než zřejmé, že dopady po koronakrizi budou znatelné. Proto je důležité, aby malé a střední podnikání mělo silné základy a podnikatelé se byli schopni přizpůsobit nové situaci. Z toho důvodu je podpora tohoto segmentu nezbytná. Jsme proto rádi, že můžeme přispět ke zviditelnění podnikatelů i živnostníků ze všech koutů republiky, kteří se snaží neusnout na vavřínech a dělají maximum pro své podnikání i své okolí. I my se nejen v této době snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat a na našich malých i velkých projektech maximálně využívat spolupráce s místními dodavateli,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

IBM Firma roku 2021 Karlovarského kraje:
1. FORNICA cosmetics s.r.o. – výroba a prodej lázeňské kosmetiky (Sokolov)
2. NELAN, spol. s r.o. – výroba a montáž plastových oken, dveří a zimních zahrad (Třebeň)
3. LAGARDE SPEDITION spol. s r.o. – silniční nákladní doprava (Cheb)

MONETA Živnostník roku 2021 Karlovarského kraje:
1. Nikola Al Haboubi Florianová – ekologické květinářství (Karlovy Vary)
2. Andrea Holzknechtová – výroba designových proutěných kabelek (Nejdek)
3. Robert Bauer – komplexní správa IT (Cheb)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2021 Karlovarského kraje:
Nikola Al Haboubi Florianová – ekologické květinářství (Karlovy Vary)