Firmám na Olomoucku kraluje výrobce outdoorového oblečení, mezi živnostníky uspěl masér | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Firmám na Olomoucku kraluje výrobce outdoorového oblečení, mezi živnostníky uspěl masér

Firmám na Olomoucku kraluje výrobce outdoorového oblečení, mezi živnostníky uspěl masér

V Olomouckém kraji získala titul Vodafone Firma roku 2020 šumperská společnost Tilak. MONETA Živnostník roku 2020 Olomouckého kraje se stal Karel Giebisch nabízející regenerační a rekondiční masérské služby.

„Jsem zcela zrakově hendikepován a mým velkým cílem je bojovat za lepší život hendikepovaných. Začal jsem hledat způsoby, jak dokázat, že mít nějaký hendikep skutečně nic neznamená a že i lidé s hendikepem mohou podnikat,“ říká vítězný živnostník Karel Giebisch. Nenapadlo ho nic lepšího než se stát masérem, vybudoval si svůj první masérský salon. I přes velké množství masérů se mu podařilo uchytit a nyní pracuje v prestižních reprezentativních prostorách v centru Olomouce. Klienti se jen hrnou. Staví na digitalizaci a on-line řešení, protože nemá rád papíry a hotovost. A lidé jsou nadšeni.

„Velmi obdivuji pana Karla Giebische, který si i přes svůj zrakový hendikep začal realizovat svoji vizi stát se masérem. Klobouk dolů před jeho vůlí, vytrvalostí a hlavně elánem, ať už se získáním potřebných certifikací pro masáže či hledáním cest s využitím digitalizace a on-line řešení rezervací, objednávek a plateb. Držím mu pěsti a přeji samé spokojené zákazníky,“ okomentovala vítěze porotce Hana Piškulová z MONETA Money Bank.

Druhé místo získal Tomáš Gajdoš vyrábějící oříškové krémy. Třetí příčku obsadila Šárka Vybíralová, která vyrábí exkluzivní nefiltrovaná ovocná a bylinná vína.

„Půjčil jsem si od mámy kufříkový šicí stroj a ušil jsem si péřový spací pytel, protože jsem na horách neměl v čem spát. Pak jsem ušil další kamarádovi a pak jeho kamarádovi,“ říká zakladatel vítězné firmy Tilak Roman Kamler. Sám takto ušil možná tisíc spacáků. Pak začal zaměstnávat. Dnes společnost zaznamenává úspěchy třeba na japonském trhu. Mnohaletá je spolupráce s horskou službou. Od konkurence se odlišuje především dvěma věcmi. Má jako jediná outdoorová firma v České republice licenci od firmy Gore a vyrábí z materiálu Gore-Tex pod vlastní značkou. Druhou odlišností je, že vše vyrábí ve vlastní fabrice v Šumperku.  Co vyrobí, to také umí opravit, i na bundě deset let staré. Inovace souvisejí především s používáním unikátních technologií. Lasery, termolisy a ultrazvukové řezačky jsou každodenní součástí výrobního procesu. Zákazníky jsou lidé, kteří to s outdoorem myslí vážně, ať už to jsou horolezci, vysokohorští turisté, vášniví lyžaři nebo cestovatelé. Firma si je získává především kvalitou výrobků a servisem.

„Tilak nás zaujal především tím, jak se česká firma dokázala stát globálním hráčem ve výrobě outdoorového oblečení, a to především jeho prvotřídní kvalitou a spolehlivostí. Je také jedním z posledních mohykánů, jehož výroba je realizována v České republice. Zároveň bych chtěl vyzdvihnout i inovativní proces výroby a používání unikátních technologií,“ zhodnotil volbu Pavel Balon z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala společnost Designfoods se svojí rukodělnou výrobou delikates. Bronzovou příčku obsadila firma Flenexa plus zabývající se službami v odpadovém hospodářství, CNC obrábění a také aquaponickém pěstování.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2020, kterou uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Olomouckém kraji byla za nejodpovědnější společnost vyhlášena firma Flenexa plus „Nabízí svým zaměstnancům řadu zajímavých benefitů včetně zkrácených a flexibilních úvazků pro maminky po návratu z mateřské dovolené. Současně se zapojuje do veřejně prospěšných projektů v regionu a také aktivně spolupracuje i se středními a vysokými školami. V oblasti udržitelnosti a životního prostředí využívá energii především z obnovitelných zdrojů a jako jedna z prvních se zaměřila na vývoj provozních technologií pro aquaponii,“ okomentoval volbu Jan Fencl, programový manažer Nadace Vodafone Czech Republic.

Zcela novou kategorií je letos MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje mezi živnostníky toho z nich, který překonal v podnikání problémy nebo nejrůznější nástrahy, a přeci to nevzdal a pracuje dál. V Olomouci toto ocenění získal Karel Giebisch.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2020, MONETA Živnostník roku 2020 i Vodafone Odpovědná firma roku 2020 se uskuteční 10. prosince na pražském Žofíně.

„Současná krize ukazuje, jak důležité je podporovat malé a střední podnikání v českých regionech. Jsme proto rádi, že můžeme přispět ke zviditelnění těch nejlepších podnikatelů i živnostníků ze všech koutů naší republiky. I my se nejen v této době snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat a na našich malých i velkých projektech maximálně využívat spolupráce s místními dodavateli,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

Vodafone Firma roku 2020 Olomouckého kraje:

1. Tilak, a.s. – výroba sportovního outdoorového oblečení (Šumperk)
2. Designfoods s.r.o. – rukodělná výroba delikates (Zábřeh)
3. Flenexa plus s.r.o. – služby v odpadovém hospodářství, CNC obrábění a aquaponickém pěstování (Přáslavice)

MONETA Živnostník roku 2020 Olomouckého kraje:
1. Karel Giebisch – regenerační a rekondiční masérské služby (Bělkovice)
2. Tomáš Gajdoš – výroba oříškových krémů (Prostějov)
3. Šárka Vybíralová – výroba exkluzivních nefiltrovaných ovocných a bylinných vín (Jeseník)

Vodafone Odpovědná firma roku 2020 Olomouckého kraje:
Flenexa plus s.r.o. – služby v odpadovém hospodářství, CNC obrábění a aquaponickém pěstování (Přáslavice)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2020 Olomouckého kraje:
Karel Giebisch – regenerační a rekondiční masérské služby (Bělkovice)