Firmám na Pardubicku vládne výroba jednoúčelových strojů, živnostníkům portrétní fotografka | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Firmám na Pardubicku vládne výroba jednoúčelových strojů, živnostníkům portrétní fotografka

Firmám na Pardubicku vládne výroba jednoúčelových strojů, živnostníkům portrétní fotografka

V Pardubickém kraji získala titul Vodafone Firma roku 2019 společnost JHV-ENGINEERING, která se věnuje návrhu a výrobě jednoúčelových strojů, automatických výrobních linek a robotických pracovišť. Mezi živnostníky vybojovala titul MONETA Živnostník roku 2019 Pardubického kraje Edita Bízová věnující se portrétnímu fotografování.

Focení bylo pro Editu Bízovou vždy koníčkem. „Po porodu se mi v životě dost přeházely priority a já se rozhodla, že nechci být svázaná v práci, ale chci dělat to, co mě baví a předat svému dítěti to, aby vidělo, že když někdo něco v životě chce a pracuje na tom, tak toho dosáhne,“ říká Edita Bízová. Od jedné z nejlepších portrétních fotografek na světě se naučila všechno od focení, svícení až po obchod. Teď za ní jezdí lidé ze všech koutů republiky, její fotky vyhrávají mezinárodní ocenění a objevují se v zahraničních časopisech. Pravidelně dělá vzdělávací kurzy pro fotografy, organizuje velké fotografické akce. V blízké době bude spouštět vlastní edukační webové stránky, kde bude fotografy učit lépe fotit a svítit. Na jejích fotkách vypadají i obyčejné ženy jako z titulní stránky časopisu. Před focením je nalíčí a učešou profesionálky, v ateliéru má garderobu šatů, kterou pro focení využívá. Je to pro ženy skvělý zážitek a památka. Fotografie tiskne na archivní papír, aby vydržely víc než sto let.

„Fotí již osm let, dosáhla obrovských ocenění v zahraničí. Podporuje také růst začínajících fotografů v České republice, a buduje dokonce fotohouse ve španělské Valencii,“ okomentoval porotce Marek Rosa z MONETA Money Bank.

Druhé místo obsadila Helena Bilerová, která provozuje bylinkovou kavárnu a také vyrábí sirupy a džemy. Na stupně vítězů dosáhla Naďa Gocmanová věnující se výrobě módního outdoorového oblečení pro ženy.

Vítězná společnost JHV-ENGINEERING využívá vlastní know-how a zkušenosti získané na více než 500 projektech z celého světa. V praxi může pomoci téměř každému výrobci, ať už se jedná o obří automobilku, výrobu zdravotnických materiálů či menší výrobnu součástek nebo třeba jen velký sklad.  Vytvořili univerzální nástroje, které umějí retrospektivně odhalit příčinu chyby ve výrobě. „Nově už velmi brzy spustíme i rozšířenou realitu ke strojům. S tabletem jen přijdete ke stroji, stroj sám pozná, kde stojíte a okamžitě se v nákresu rozloží na jednotlivé díly. Vy tak snadno zjistíte, který díl potřebujete vyměnit a jednoduše ho pár kliknutími objednáte,“ uvádí jednatel společnosti Jaromír Hvížďala. V České republice se firma řadí ke špičce, stává se významným hráčem i na globálním trhu.

„Silná, stabilní, rodinná a velmi úspěšná firma s regionálními kořeny. Vyrostla do celosvětového formátu. Určitě velká pochvala za to, že pracuje s inovacemi a nápady svých zaměstnanců a dává jim možnost podílet se na chodu firmy,“ zhodnotil volbu člen poroty Pavel Janák z Vodafone Czech Republic.

Stříbro bere společnost GMS velkoobchod, výrobce hadic a gumových podlahovin. Třetici nejúspěšnějších uzavírá ADA International, která vyrábí a distribuuje hotelovou kosmetiku do celého světa.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2019. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Pardubickém kraji společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost eBRÁNA s.r.o. „Porota Nadace Vodafone ocenila firemní kulturu a nadstandardní množství zaměstnaneckých benefitů. Společnost patří mezi významné podporovatele sociálních, sportovních a vzdělávacích projektů v regionu. V oblasti snižování uhlíkové stopy a zlepšení životního prostředí se zaměstnanci společnosti aktivně zapojují do řady aktivit,“ okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

 „Těší nás, že malé a střední podnikání v českých regionech se rozvíjí a rádi se podílíme na zviditelnění těch nejlepších podnikatelů i živnostníků. I my se snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat, nejen svou činností, když realizujeme ročně stovky velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajích, náměstích, mostech, které tak obchodní partnery spojují, ale také spoluprací s malými a středními podniky,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2019, MONETA Živnostník roku 2019 i Vodafone Odpovědná firma roku 2019 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2019 Pardubického kraje:
1. JHV-ENGINEERING s.r.o. – výroba jednoúčelových strojů (Pardubice)
2. GMS velkoobchod, s r.o. – výroba hadic a gumových podlahovin (Lanškroun)
3. ADA International s.r.o. – výroba hotelové kosmetiky (Holice)

MONETA Živnostník roku 2019 Pardubického kraje:
1. Edita Bízová – portrétní fotografování (Černá u Bohdanče)
2. Helena Bilerová – bylinková kavárna, výroba sirupů a džemů (Lanškroun)
3. Naďa Gocmanová – výroba módního outdoorového oblečení pro ženy (Pardubice)

Vodafone Odpovědná firma roku 2019 Pardubického kraje:
eBRÁNA s.r.o. – digitální agentura (Pardubice)