Firmám na Vysočině kraluje výrobce dveří a zárubní, mezi živnostníky uspěla produkce látkových plen | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Firmám na Vysočině kraluje výrobce dveří a zárubní, mezi živnostníky uspěla produkce látkových plen

Firmám na Vysočině kraluje výrobce dveří a zárubní, mezi živnostníky uspěla produkce látkových plen

Vodafone Firma roku 2019 Kraje Vysočina se jmenuje SAPELI a zabývá se výrobou designových dveří a zárubní na zakázku. Titul MONETA Živnostník roku 2019 Kraje Vysočina získala Zuzana Dolejší, která vyrábí ekologické a cenově dostupné dětské látkové pleny.

Když se Zuzana Dolejší stala maminkou, používání látkových plen ji nadchlo hned od začátku. Je to finančně méně náročné a ekologické. „Chtěla jsem něco originálního a jsem velmi podnikavý člověk, tak jsem začala vymýšlet, jak by měly plenky pro mou dcerku vypadat. Vše šlo pomalu, našití zboží, registrace obchodní značky, vytvoření e-shopů a veškerá administrativa,“ říká Zuzana Dolejší. Nyní se rychle stává žádanou značkou na českém trhu s velmi kvalitními recenzemi. Neustále rozšiřuje sortiment, vylepšuje střih plenek. Prodává v České republice a na Slovensku.

„U paní Dolejší oceňuji určitě odvahu, se kterou šla do podnikání v době mateřské dovolené. Její práce je inspirací i pro ostatní maminky tím, že představuje ekologičtější a zdravější variantu dětských plenek,“ okomentoval porotce David Kouřil z MONETA Money Bank.

Stříbrnou příčku v Jihlavě obsadila Valerie Pelikánová vyrábějící bylinné čaje a sirupy. Bronz bere Eva Stoklásková Hegerová, která navrhuje a realizuje zahrady.

 „Motivací bylo nabídnout komplexní designové řešení dveří a zárubní na zakázku. Jako první jsme na trh uvedli dřevěné obložkové zárubně namísto nevzhledných kovových zárubní,“ uvádí předseda představenstva vítězné společnosti SAPELI Dušan VrtalFirma drží dlouhodobou pozici leadera v oboru na trhu v inovacích, designu, kvalitě a poradenství. V současné době má 375 zaměstnanců, přičemž všichni jsou zaměstnanci kmenovými. Od konkurence se odlišuje zakázkovou výrobou zaměřenou na střední a vyšší klientelu, nevyrábí na sklad, ani pro levné hobby markety. Specializuje se na kvalitní umělé i přírodní povrchy a celou škálu speciálních povrchových úprav. Kombinuje automatizovanou výrobu dle průmyslu 4.0 s ruční výrobou s vysokou přidanou hodnotou, zahrnující exotické dýhy, vysoké lesky a maty, designová řešení podle světových designérů.

„Hlasovala jsem jednoznačně pro SAPELI, protože je to česká rodinná firma, která podporuje ekologii. Oceňuji, že svým zaměstnancům nabízí širokou škálu benefitů, podporuje jejich vzdělávání a nabízí jim bonusy za odpracované roky,“ zhodnotila volbu porotkyně Kateřina Menzel z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo obsadila společnost PROFIL NÁBYTEK věnující se komplexnímu řešení interiérů. Stupně vítězů doplnila společnost DVOŘÁK – svahové sekačky specializující se na vývoj a výrobu dálkově řízených sekaček.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2019. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Kraji Vysočina společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost MHA. „V této společnosti je nastavena široká škála benefitů, jako jsou například PROGRAM ZDRAVÁ FIRMA, jehož cílem je podpora preventivních vyšetření a podpora sportovních a pohybových aktivit. Společnost má nastaven rovný přístup v odměňování mužů a žen na jednotlivých pozicích. Ve svém regionu podporují řadu sociálních a společenských projektů. Jsou například hlavním partnerem projektu AKTIVNÍ RODINA, jehož cílem je především podpořit rodinnou politiku ve městě. Společnost je inovátorem v oblasti ekologického ukládání tepelné energie, v odběru energie z odpadní vody a efektivně snižuje spotřebu elektrické energie pro vlastní potřebu. Podporují aktivně principy cirkulární ekonomiky založené na minimální produkci odpadů,“ okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

„Těší nás, že malé a střední podnikání v českých regionech se rozvíjí a rádi se podílíme na zviditelnění těch nejlepších podnikatelů i živnostníků. I my se snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat, nejen svou činností, když realizujeme ročně stovky velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajích, náměstích, mostech, které tak obchodní partnery spojují, ale také spoluprací s malými a středními podniky,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2019, MONETA Živnostník roku 2019 i Vodafone Odpovědná firma roku 2019 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2019 Kraje Vysočina:
1. SAPELI, a.s. – výroba dveří a zárubní (Jihlava)
2. PROFIL NÁBYTEK, a.s. – komplexní řešení interiérů (Humpolec)
3. DVOŘÁK – svahové sekačky s.r.o. – vývoj a výroba dálkově řízených sekaček (Pohled)

MONETA Živnostník roku 2019 Kraje Vysočina:
1. Zuzana Dolejší – výroba látkových plen (Havlíčkův Brod)
2. Valerie Pelikánová – výroba bylinných čajů a sirupů (Ostrov nad Oslavou)
3. Eva Stoklásková Hegerová– návrh a realizace zahrad (Hybrálec)

Vodafone Odpovědná firma roku 2019 Kraje Vysočina:
MHA, s.r.o. – podpora marketingových aktivit klientů (Humpolec)