Firmám v Karlovarském kraji vládne společnost, která vyrábí bylinné čaje a sirupy, živnostníkům producentka kosmetiky z rašeliny | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Firmám v Karlovarském kraji vládne společnost, která vyrábí bylinné čaje a sirupy, živnostníkům producentka kosmetiky z rašeliny

Firmám v Karlovarském kraji vládne společnost, která vyrábí bylinné čaje a sirupy, živnostníkům producentka kosmetiky z rašeliny

Vodafone Firma roku 2017 Karlovarského kraje se jmenuje Serafin-byliny a zabývá se výrobou potravinářských doplňků z bylin. Titul Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Karlovarského kraje získala Ludmila Jílková, která se věnuje výrobě rašelinových produktů pro lázeňství a wellness.

Ludmila Jílková byla zaměstnaná jako vedoucí závodu Krásno, který patřil pod Rašelinu Soběslav. Naučila se těžit rašelinu, vyrábět komposty a hlavně rašelině rozumět. Po roce 1989 začala podnikat. „Chtěla jsem zhodnotit rašelinu, a tak jsem začala vyrábět substráty. Když byly substráty, tak jsem je chtěla využít a stavěla jsem zahrady. Při tom všem jsem vyvíjela výrobky pro balneoterapie,“ uvedla Jílková. Jako první začala také s technologií na výrobu jednorázových obkladů a vymyslela kosmetickou řadu s rašelinou. Jejími zákazníky jsou hlavně lázně, masážní salóny nebo obchodníci. Prodává přes e-shop po celé republice i po Evropě.

„Paní Jílková má velmi kvalitní produkty. Je patriotka rašeliny, věnuje se tomu celý život. Udělala na porotu velký dojem,“ okomentoval volbu poroty jeden z jejích členů Milan Švec z České spořitelny.

Ve velmi vyrovnaném krajském finále získal druhé místo umělecký kovář Ivo Rudolf. Specializuje se na tradiční starou kovařinu, dělá brány, ploty, malé sakrální stavby, ale také drobnou ozdobnou kovařinu, jako jsou například šperky. Rád obnovuje i malé sakrální stavby, boží muka a kříže. Vybudoval malé kovářské muzeum v Bečově nad Teplou a pořádá Mezinárodní kovářské sympozium. Třetí příčku obsadil výrobce domácích těstovin Jan Blažek.

Mezi firmami odbornou porotu doslova okouzlila společnost Serafin-byliny. Zabývá se výrobou potravinářských doplňků, převážně z bylin. Konkrétně bylinných čajů, tinktur, sirupů a kapslí. Výrobky prodává do prodejen zdravé výživy, v e-shopu a ve vlastních prodejnách. „Začátky byly velice náročné, protože jsme začínali úplně od nuly, s nulovým kapitálem, bez prostoru, kde bychom mohli vyrábět,“ přiblížil jednatel společnosti Petr Gasparik. Firma se také snaží na trh dodávat produkty, které žádná jiná konkurence nemá, například čaj na odkyselení organismu. Za největší úspěch považuje dlouhodobý nárůst obratu a zároveň udržení kvality výrobků, a v neposlední řadě vstup na slovenský trh.

„Vybrali jsme společnost Serafin-byliny s ohledem na náplň její činnosti a princip fungování. Je to jedna z nejlepších firem v oboru. Svým zákazníkům dokáže poradit a je patrné, že přání a potřeby zákazníků jsou po ni na prvním místě. Navíc působí v lokalitě, kde podnikání není úplně nejjednodušší,“ zhodnotil člen poroty Jan Kučera z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo obsadila společnost FONS, specialista na energetická zařízení. Firma poskytuje své služby při zpracování všech stupňů projektové dokumentace, realizaci stavby, obsluze a zajištění provozu výměníkové stanice, plynové kotelny nebo jiného energetického díla pro vytápění, chlazení, vzduchotechniku, klimatizaci nebo ohřev vody či bazénu. Vítěznou trojici doplnila společnost REALISTIC, která vyrábí průmyslové pece. Jedná se o kusovou výrobu zařízení a technologií speciálně vyvíjených k potřebám zákazníka. V portfoliu výrobků jsou zařízení pro technologie tepelného zpracování kovů, chemicko-tepelného zpracování, tavení, sušení nebo speciálních ohřevů. Produkty společnosti REALISTIC se prodávají do celého světa.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2017. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Karlovarském kraji vyhlásily jako nejodpovědnější společnost SKF Lubrication Systems CZ, která se specializuje na výrobu centrálních mazacích systémů pro různá průmyslová zařízení. „Firma se věnuje udržitelnému rozvoji, který má přímo zakódován ve své DNA. Respektují a chrání práva zaměstnanců a poskytují rovné příležitosti. Zapojují se do veřejně prospěšných projektů na podporu vzdělání, sportu a ochrany zdraví,“ zdůvodnil volbu Jan Kučera z Vodafone Czech Republic.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2017, Česká spořitelna Živnostník roku 2017 i Vodafone Odpovědná firma roku 2017 se uskuteční 6. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2017 Karlovarského kraje:
1. Serafin-byliny s.r.o. – výroba potravinářských doplňků z bylin (Sokolov)
2. FONS, spol. s r.o. – realizace energetických opatření (Františkovy Lázně)
3. REALISTIC, a.s.  výroba průmyslových pecí (Karlovy Vary) 

Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Karlovarského kraje:
1. Ludmila Jílková  výroba rašelinových produktů pro lázeňství a wellness (Krásno)
2. Ivo Rudolf  umělecký kovář (Bečov nad Teplou)
3. Jan Blažek  výroba domácích těstovin (Kolová)

Vodafone Odpovědná firma roku 2017 Karlovarského kraje:
SKF Lubrication Systems CZ  specializuje na výrobu centrálních mazacích systémů pro různá průmyslová zařízení (Chodov) 

Kontakt pro média:
David Pavlát
PR Specialist
+420 777 771 087

david.pavlat@communa.cz
www.firmaroku.cz|www.zivnostnikroku.cz