Firmám v Praze vládne výrobce bezdotykových měřičů teploty, živnostníkům producent pečeného müsli_ | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Firmám v Praze vládne výrobce bezdotykových měřičů teploty, živnostníkům producent pečeného müsli_

Firmám v Praze vládne výrobce bezdotykových měřičů teploty, živnostníkům producent pečeného müsli_

19. 10. 2018, prahadnes.info

PRAHA - V Hlavním městě Praha získala titul Vodafone Firma roku 2018 společnost Workswell, která se věnuje výrobě přístrojů pro bezdotykové měření teploty. Mezi živnostníky titul Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Hlavního města Praha vybojoval Jan Král, který vyrábí pečené müsli.

Slavnostní vyhlášení / Foto:

Hned od začátku mělo vyrobené müsli vítězného živnostníka Jana Krále v rodině a mezi známými skvělý ohlas. První "výrobnu" zřídil v rodném pokoji u rodičů. Pekl vždy v neděli a přes týden müsli prodával známým. Později spustil e-shop a müsli zamířilo do prvních obchodů. Nyní už má samostatnou provozovnu v Horoměřicích. Dodává přibližně do sta koloniálů a obchodů se zdravou výživou. V portfoliu má osmnáct druhů výrobků. "Chci udržet trend pozvolného růstu rozšiřováním věrné zákaznické základny. To, co dělám, nevede k rychlému zbohatnutí, beru to jako způsob celoživotní obživy," říká Jan Král. Kromě müsli vyrábí pečené ořechy v medu, pečenou kaši a sušenky.

"Porotu zaujal osobitý přístup pana Krále, jeho inovace a v neposlední řadě samotná láska k müsli," okomentoval porotce Václav Petrovič z České spořitelny.

Druhé místo získal umělecký kovář a zámečník Jan Beran. Třetí příčku obsadil Petr Nosek věnující se rekonstrukcím bytů.

Mezi firmami porotu bezkonkurenčně zaujala společnost Workswell. V současné době vyrábí sedmnáct různých typů přístrojů a sedm různých typů softwaru spojených s bezdotykovým měřením teploty. Pro jejich distribuci má firma v Evropě, Asii i USA řadu distributorů, kteří zajišťují nejen prodej a také propagaci firmy. "Za největší úspěch považujeme to, že jsme na světových trzích úspěšní s výrobky, které lze zařadit do high-tech a které se v České republice nikdy předtím nevyráběly," uvádí spoluzakladatel Jan Sova. V jistých směrech začala společnost udávat tempo, například termovizní systémy pro drony, v dohledné budoucnosti to budou i protipožární systémy. Výrobky jsou využívány při hledání a lokalizaci tepelných ztrát budov, opravách teplovodů, optimalizaci při výrobě, diagnostice fotovoltaických elektráren, pro protipožární aplikace ve spalovnách i na skládkách nebezpečného odpadu.

"Je neuvěřitelné, že za tak krátkou dobu osmi let prorazili do světa a dovedou konkurovat i tam, kde jiní v jejich oboru pracují i více než padesát let. Jejich záběr je světový, dodávají do čtrnácti zemí a například i do NASA," uvedl člen poroty Lukáš Krupička z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala společnost TwinArt věnující se nástěnným malbám, dekoračním stěrkám a 3D malbám. Bronzovou příčku obsadila společnost MOIRA, výrobce funkčního prádla.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2018. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Hlavním městě Praha kraji společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost Workswell s.r.o. "Nadace Vodafone ocenila široké možnosti dalšího osobního rozvoje a vzdělávání zaměstnanců. Současně se společnost podílí na výuce na vysokých školách, vedení diplomových prací studentů a prostřednictvím nadace ČVUT Media Lab podporuje nadané studenty a inovativní projekty. Workswell patří také mezi významné podporovatele projektu"DOBRÝ ANDĚL". Při své činnosti minimalizují tvorbu odpadů, používají materiály šetrné k životnímu prostředí a jsou certifikováni jako ‘Zelená firma'," okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

Hlavním partnerem podnikatelských soutěží je společnost EUROVIA CS. "Ve všech regionech České republiky ročně realizujeme několik stovek velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajových tratích, náměstích, mostech, a pomáháme tak podnikatelskému prostředí k rychlejšímu a pohodlnějšímu spojení s jejich zákazníky a obchodními partnery. Jsme rádi, že se můžeme spolupodílet na rozvoji podnikatelského prostředí, které si podporu rozhodně zaslouží," doplnila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2018, Česká spořitelna Živnostník roku 2018 i Vodafone Odpovědná firma roku 2018 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2018 Hlavního města Praha:1. Workswell s.r.o. - výroba přístrojů pro bezdotykové měření teploty (Praha 13)

2. TwinArt s.r.o. - nástěnné malby, dekorační stěrky a 3D malby (Praha 9)

3. MOIRA a.s. - výroba a prodej funkčního prádla (Praha 4)

Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Hlavního města Praha:1. Jan Král - výroba pečeného müsli (Praha 6)

2. Jan Beran - umělecké kovářství a zámečnictví (Praha 10)

3. Petr Nosek - rekonstrukce bytů (Praha 11)

Vodafone Odpovědná firma roku 2018 Hlavního města Praha:Workswell s.r.o. - výroba přístrojů pro bezdotykové měření teploty (Praha 13)