Firmou roku 2018 je výrobce gastronomických zařízení Retigo | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Firmou roku 2018 je výrobce gastronomických zařízení Retigo

Firmou roku 2018 je výrobce gastronomických zařízení Retigo

12. 12. 2018, blesk.cz

Zpět na Vítězem soutěže Vodafone Firma roku 2018 je rožnovská společnost Retigo, která vyrábí gastronomická zařízení. Mezi živnostníky se v soutěži České spořitelna Živnostník roku 2018 prosadila Kristina Tomandlová, která šije oděvy pro hotely a wellness. Výsledky 13. ročníku soutěže, jejímž posláním je podpora malého a středního podnikání v Česku, byly vyhlášeny dnes na pražském Žofíně.

Retigo se zabývá vývojem a výrobou jedněch z klíčových pomocníků pro kuchaře od školních jídelen až po luxusní restaurace. Parní konvektomaty jsou stroje, které se používají v profesionálních kuchyních. Firma prodává nejen na tuzemském trhu, ale hlavně v zahraničí.

Druhou příčku obsadila společnost Workswell, výrobce termovizních systémů. Nyní vyrábí 17 různých typů přístrojů a sedm různých typů softwaru spojených s bezdotykovým měřením teploty. Třetí skončila olomoucká firma Oltis Group, která je evropskou špičkou v informačních systémech pro železniční dopravu.

Tomandlová se specializuje na výrobu originálních pracovních uniforem pro hotely a wellness. Na tuzemském trhu vytváří pro klienty specifické kolekce oděvů, ve spolupráci s německou firmou dodává výrobky do Německa, Rakouska a Švýcarska. Druhé místo obsadil Jiří Ďuriš, který se věnuje funerálnímu designu. Bronz získala Pavla Soletka Krátká, jež píše a tvoří originální knihy pro děti i dospělé.

Titul Odpovědná firma roku 2018, která se uděluje společnosti příkladně se starající o své zaměstnance, životní prostředí a rozvoj regionu, získala tiskárna Colognia Press. Nejlepším start-upem 2018 je firma Retino, která se věnuje reklamacím. Kategorii České stříbro, která oceňuje tradici, kvalitu a šíření dobrého jména českého podnikání v zahraničí, vyhrál výrobce kuchyňských potřeb Tescoma.

Firmy se hodnotí na základě finančních ukazatelů. Jejich pořadí v jednotlivých krajích určuje odborná porota. Do celorepublikového finále postupuje 14 vítězů krajských kol. Vítěze finálového kola určí celostátní porota. Ve finálovém kole záleží na tom, jak se orientují v konkurenčním prostředí, jak ambiciózní a reálné jsou jejich podnikatelské plány a jak přispívají k rozvoji okolí.

Do krajského finále Živnostníka roku postupuje deset živnostníků z každého kraje. Finalisty krajského kola hodnotí odborná porota. Do celorepublikového finále postupuje 14 vítězů krajských kol. Vítěze finálového kola určí celostátní porota. Vítězní živnostníci ze všech krajů se před ní osobně prezentují. Vyhlašovatelem soutěže jsou Hospodářské noviny.