Firmou roku je strojírenská společnost Kasper Kovo | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Firmou roku je strojírenská společnost Kasper Kovo

Firmou roku je strojírenská společnost Kasper Kovo

22. 9. 2018, rychnovsky.denik.cz
22. 09. 2018 | Firma roku

Královéhradecko, Trutnov - Další prestižní trofej do sbírky získala jedna z nejvýznamnějších strojírenských firem ve východních Čechách - trutnovská společnost Kasper Kovo. Vyhrála krajskou část soutěže Hospodářských novin Firma roku 2018.

"Při hodnocení se zohledňuje řada finančních ukazatelů, včetně vlastního kapitálu, aktiv, provozní marže a produktivity práce. Odborná porota rovněž sleduje osobní podnikatelské příběhy. Vítězství trutnovského průmyslového podniku se zhruba 360 zaměstnanci bylo suverénní. „Rozhodování v této kategorii bylo jednoznačné. Jsem rád, že je to firma, která staví na rodinných základech. Je významným zaměstnavatelem v regionu, ale stará se i o kulturní dění v místě podnikání,“ oznámil člen poroty Petr Peroutka z Vodafone Czech Republic.

Kasperova oceněníTrutnovská strojírenská firma získala za 26 let existence řadu trofejí. Například:* Firma roku 2018 (cena krajské Hospodářské komory)* Trutnovský drak 2014* Swidnický Gryf 2014* Manažer roku 2012 (Výroba kovů a hutních výrobků)

Kasper Kovo se zaměřuje na zakázkovou výrobu produktů z plechu, technologických celků a speciálních tlakových nádob. Dodržuje přitom tradiční pravidla obchodu, sází na etiku a investice do lidských zdrojů. „Systematicky investujeme a rozvíjíme technologie zpracování plechových materiálů a z nich vyrábíme náročné a komplexní výrobky s vysokou přidanou hodnotou,“ uvedl jednatel Rudolf Kasper. Zákazníky má téměř po celém světě. Jsou mezi nimi rodinné firmy i globální strojírenské korporace. Zásobuje automobilový průmysl i potravinářství. Jeho výrobky jsou součástí obráběcích strojů, klimatizací a filtrací, nebo kolejových vozidel. Hlavními odběrateli jsou Švýcarsko, Německo, Švédsko, dodává i do dalších zemí Evropské unie, do Severní a Jižní Ameriky, i Asie. Rovněž dlouhodobě a významně podporuje charitu, kulturu a sport.

VÝSLEDKY SOUTĚŽEVodafone Firma roku 2018 Královéhradeckého kraje: 1. KASPER KOVO s.r.o. – strojírenská výroba (Trutnov) 2. ATAS elektromotory Náchod a.s. – výroba elektromotorů (Náchod) 3. POLSTRIN DESIGN, s.r.o. – výroba čalouněného nábytku (Hradec Králové)

Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Královéhradeckého kraje: 1. Michaela Šimková – doučovací centrum (Hradec Králové) 2. Pavel Hajn – výroba a oprava kožené galanterie (Borohrádek) 3. Miroslav Vobořil – hudební kompozice a provoz nahrávacího studia (Hořice)

Vodafone Odpovědná firma roku 2018 Královéhradeckého kraje: PENDA s.r.o. – prodej tiskáren a kopírek (Jičín)Vyhlášení celostátních výsledků soutěže Firma roku 2018 se uskuteční ve středu 12. prosince na pražském Žofíně.