Firmou roku kraje je strojírenská firma Fortell | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Firmou roku kraje je strojírenská firma Fortell

Firmou roku kraje je strojírenská firma Fortell

23.9.2016 Mladá fronta DNES str. 15 Kraj Pardubický

PARDUBICE Firmou roku Pardubického kraje byla vyhlášena společnost Fortell z Lanškrouna, která se zabývá vývojem, konstrukcí a výrobou tvářecích nástrojů na lisování kovů a vstřikovacích forem na plasty. Ocenění Živnostník roku získala pardubická interiérová designérka Hana Matějková.

Firmu Fortell založili tři podnikatelé, kteří odešli ze zaběhnutých pracovních pozic v touze podnikat ve strojírenském průmyslu. „Prakticky z nuly jsme vybudovali společnost o 170 zaměstnancích s letošními očekávanými tržbami přes 300 milionů korun. Z pronajímaných problematických prostor jsme se v roce 2008 dostali do nového výrobního závodu a letos právě otvíráme další novou montážní a skladovou halu,“ uvedl jednatel společnosti Filip Ambrož.

Hana Matějková se věnuje interiérovému designu, od návrhů dětských pokojíčků po realizaci kancelářských objektů a developerských projektů. „Nejvíc mě baví industriální styl a řešení malých prostor, kde záleží na každém centimetru,“ uvedla designérka. Návrhy vytváří jak pro komerční, tak pro rezidenční objekty. Za firmou Fortell skončily společnost Thermo Industry Pardubice, která se zaměřila na vývoj, výrobu a prodej termoaktivních stěrek, firma na výrobu, balení a distribuci suchých potravinových směsí a tekutých potravin Labeta Chrudim. Mezi živnostníky se na druhém místě umístil Marek Čáslavský z Chrudimi, který se věnuje geologickým průzkumům a vedení agendy Životního prostředí, a třetí je prodejce motocyklových doplňků Pavel Hrubý z Chornice na Svitavsku.

Regionalni mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj