Firmou roku Olomouckého kraje se stala společnost CIDEM | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Firmou roku Olomouckého kraje se stala společnost CIDEM

Firmou roku Olomouckého kraje se stala společnost CIDEM

12. 10. 2017, Právo

Firmou roku Olomouckého kraje se letos stala společnost CIDEM Hranice, která je nyní největším výrobcem cementotřískových desek v Evropě. Získala i titul Odpovědná firma. Živnostníkem kraje byla vyhlášena Blanka Poštulková, která vyrábí v Tvarůžkové cukrárně speciality z olomouckých tvarůžků. Výsledky byly vyhlášeny v úterý večer.

CIDEM své výrobky vyváží do řady zemí. Firma úzce spolupracuje s místními základními a středními školami. Podílí se na společenských akcích pořádaných místními spolky a městem a značnou pozornost věnuje snižování negativních dopadů výroby na životní prostředí.

„Velmi mě zaujal příběh vítězné společnosti, stejně jako její produkt. Výborně reprezentuje Olomoucký kraj, je to jeden z největších zaměstnavatelů na Hranicku a v Olomouckém kraji vůbec,“ uvedl člen poroty Kamil Homola.

Vítězná živnostnice Blanka Poštulková z Loštic se dovedla prosadit s netradičním výrobkem. „Spolu s rodiči jsme spojili náš vztah k místu, odkud pocházíme, s vášní k dobrému jídlu. Krátce před mojí maturitou jsme začali péct tvarůžkové moučníky a připravovat tvarůžkové bramboráčky,“ konstatovala Poštulková. Nakonec se jí podařilo prorazit se zcela unikátním konceptem a novým produktem, a podpořit tak zvýšení zájmu o gastroturistiku v regionu. Její úplnou novinkou jsou sušenky z tvarůžků.

„Podstatné je to, že paní Poštulková představuje typickou regionální živnostnici, bezvadně dovede využít regionální produkt. Porota se na jejím vítězství shodla jednoznačně,“ zdůraznil člen poroty Petr Vavřín.

Vítězové dvanáctého ročníku podnikatelských soutěží postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Olomoucký kraj. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží bude 6. prosince na pražském Žofíně.