Firmou roku v kraji je Granát z Turnova | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Firmou roku v kraji je Granát z Turnova

Firmou roku v kraji je Granát z Turnova

22. 9. 2018, Mladá fronta DNES
22. 09. 2018 | Firma roku

LIBEREC Granát Turnov, který se zabývá výrobou zlatých a stříbrných šperků s českými granáty, získal ocenění firma roku 2018 Libereckého kraje. Mezi živnostníky krajské kolo vyhrál restaurátor historického nábytku Ladislav Sluka z Pěnčína. Odborná porota vybírala vítěze ze 469 firem a živnostníků. Vítězové krajského kola postoupili do celorepublikového finále, které se koná 12. prosince na pražském Žofíně.

            Družstvo umělecké výroby Granát je tradiční výrobce českého granátového šperku. „Děláme vše od těžby kamene až po finální prodej,“ řekl předseda představenstva Pavel Tvrzník. Právě tím jsou podle něj v oboru unikátní. „Je to spojení těžby českého granátu, který zpracováváme do finálního šperku.“ Roční obrat firmy s více než 220 zaměstnanci je kolem 200 milionů korun. „Vyvážíme do celého světa, hlavní část našeho odbytiště je ale v tuzemsku,“ dodal Tvrzník. Pro výrobu šperků Granát ročně vytěží asi 400 kilogramů granátu.

            Na vítězi se porota shodla. „Granát vyhrál zaslouženě. Věříme, že může uspět i na celostátní úrovni,“ řekl člen poroty Roman Daráš.

            Druhé místo obsadila novoborská společnost AKTIVIT věnující se návrhům a výrobě jednoúčelových strojů zejména v automobilovém průmyslu. Třetí byla liberecká společnost Severochema, družstvo pro chemickou výrobu.