Napsali o nás > Firmou roku v kraji je společnost JHV-Engineering

Firmou roku v kraji je společnost JHV-Engineering

5. 10. 2019, Mladá fronta DNES
05. 10. 2019 | Firma roku

PARDUBICE Titul Firma roku 2019 získala v Pardubickém kraji společnost JHV-Engineering, která se věnuje návrhu a výrobě jednoúčelových strojů, automatických výrobních linek a robotických pracovišť. Ocenění Živnostník roku 2019 patří portrétní fotografce Editě Bízové. Porota vybírala z deseti firem a stejného počtu živnostníků, uvedl v tiskové zprávě David Pavlát z PR společnosti Communa.

Firma JHV-Engineering z Pardubic má odběratele po celém světě. Patří mezi ně automobilky, výrobci zdravotnických materiálů, menší producenti součástek nebo i velké sklady. Její nástroje umějí zpětně odhalit příčinu chyby ve výrobě.

Druhé místo mezi firmami patří společnosti GMS velkoobchod z Lanškrouna, výrobci hadic a gumových podlahovin. Třetí nejúspěšnější byla společnost ADA International, která vyrábí a distribuuje hotelovou kosmetiku do celého světa.

Za Editou Bízovou jezdí do Černé u Bohdanče na Pardubicku lidé ze všech míst republiky, její snímky vyhrávají mezinárodní ocenění a objevují se v zahraničních časopisech. Pravidelně pořádá vzdělávací kurzy pro fotografy a organizuje velké fotografické akce. Zamýšlí také spustit vlastní webové stránky, kde bude fotografy učit lépe fotit, svítit a pózovat.

Druhé místo mezi živnostníky obsadila Helena Bilerová z Lanškrouna, která provozuje bylinkovou kavárnu a vyrábí sirupy a džemy. Třetí pozice patří Nadě Gocmanové věnující se výrobě módního outdoorového oblečení pro ženy.