Napsali o nás > Firmou roku v Libereckém kraji je Singing Rock z Poniklé

Firmou roku v Libereckém kraji je Singing Rock z Poniklé

20. 9. 2017, tydenvlk.cz
20. 09. 2017 | Firma roku

Výrobce horolezeckého vybavení a osobních ochranných prostředků proti pádu z výšky Singing Rock z Poniklé na Semilsku získal v Liberci ocenění firma roku 2017 Libereckého kraje. Firma si zároveň odnesla i titul Odpovědná firma roku, který se rovněž uděluje v každém kraji. Titulem živnostník roku ocenila porota skláře Jiřího Pačinka ze Cvikova na Českolipsku. ČTK o tom informoval mluvčí projektu David Pavlát.

Společnost Singing Rock byla založena v roce 1992 a postupně se vypracovala v jednoho z předních světových výrobců lezeckého vybavení. Dnes má čtyři provozovny - ve dvou z nich vyrábí technický textil jako jsou horolezecké a pracovní postroje a pomůcky z textilu. Vedle toho má vlastní kovovýrobu a také školicí středisko pro práci ve výškách. "Snažíme se odlišit nabídkou komplexního řešení, nedodáváme produkt, ale pomáháme zákazníkovi vyřešit konkrétní problém," poznamenal marketingový specialista firmy Jan Zámečník.

Titul živnostníka roku si už čtvrtý rok odnáší v Libereckém kraji sklář. Letos je to Jiří Pačinek, který má svůj sklářský atelier v Lindavě u Cvikova. Pačinek začínal jako zaměstnanec sklářské firmy, postupně ale zjistil, že také on dokáže něco vlastního navrhnout a lidem se jeho věci líbily. "Když jsem prodal svůj první kus, rozhodl jsem se jít do podnikání naplno a založil tak vlastní studio," poznamenal sklář.

Dnes Pačinek vyrábí pro umělce, výtvarníky, designéry, firmy prodávající lustry, světelné objekty a prvky do architektury. Objekty tvaruje zejména z volné ruky. "Zaujal mě podnikatelský záměr a kvalitní výrobky. Navazuje na tradici sklářů v regionu. Výrobky jsou originální a uplatní se v řadě odvětví navazujícího sklářského průmyslu," zhodnotil jeho práci porotce Pavel Hons z České spořitelny.

Loni v Libereckém kraji v soutěži o firmu roku zvítězil liberecký výrobce elektroniky Hokami, titulem živnostník roku ocenili porotci odbornici na výrobu skla a bižuterie Janu Havrdovou z Turnova. Cenu za odpovědnou firmu roku si z Liberce odvezla firma Doska Česká Lípa, která se zabývá specializovanými dodávkami železniční techniky. Do soutěže se letos v celém Česku přihlásilo více než 6600 firem a živnostníků. Vítězové celostátního finále budou vyhlášeni 6. prosince na pražském Žofíně.