Firmou roku Vysočiny je Pleas, nejlepším živnostníkem učitel angličtiny Sobotka | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Firmou roku Vysočiny je Pleas, nejlepším živnostníkem učitel angličtiny Sobotka

Firmou roku Vysočiny je Pleas, nejlepším živnostníkem učitel angličtiny Sobotka

jihlavske-listy.cz, 7. 10. 2021

Firmou roku na Vysočině se letos stal výrobce prádla Pleas v Havlíčkově Brodě s více než 600 zaměstnanci.

Krajské kolo soutěže Živnostník roku vyhrál učitel angličtiny Bronislav Sobotka z Koněšína, který má kurzy i na internetu. Výsledky podnikatelských soutěží v kraji včera organizátoři vyhlásili v Humpolci.

V Pleasu se šije denní a noční prádlo. Během roku firma vytváří dvě rozsáhlé kolekce pánského a dámského nočního zboží, na léto kolekci oblečení pro volný čas. "Jsme jediným výrobcem ve střední Evropě, který má v jednom výrobním areálu soustředěnu vícestupňovou výrobu od pletení úpletu až po zabalení hotového výrobku," uvedla Jitka Černá, ze společnosti, která má výrobu na starosti. Pleas dostal ocenění i jako ekonomicky neúspěšnější firma.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty mezi podniky získala humpolecká společnost MHA, která se zabývá podporou marketingových aktivit. Třetí firma Vodaservis ze Žďáru nad Sázavou se věnuje technologiím na úpravu pitné vody.

Vítězný živnostník Bronislav Sobotka několik let učil angličtinu v Oxfordu. Přednáší na Masarykově univerzitě, školí učitele. Podle organizárorů soutěže má nejsledovanější český kanál o angličtině na youtube i navštěvovaný on-line kurz angličtiny. Hodně výukových materiálů tvoří zdarma.

"Nechci jen učit, chci, aby si lidé angličtinu skutečně zamilovali, a to bez ohledu na předchozí vztahové komplikace s jazyky," uvedl Sobotka. Také on získal dvě ocenění. Vyhrál i doprovodnou kategorii Živnostník roku Srdcař určenou těm, kteří dokázali v podnikání překonat různé nástrahy osudu.

Druhou příčku mezi živnostníky na Vysočině obsadil Petr Vondrák z Velké Bíteše, který se zaměřil na vstřikování termoplastů. Třetí místo patří Tereze Černé z Jihlavy provozující bezobalový obchod.

Regionální vítězové 16. ročníku soutěží IBM Firma roku a Moneta Živnostník roku budou reprezentovat Vysočinu v celostátním finále, které se uskuteční 7. prosince v Praze na Žofíně.

Firmou roku Vysočiny minulý rok byl potravinářský podnik Amylon z Havlíčkova Brodu. Mezi živnostníky vyhrál krajské kolo Luboš Mynář, řezník z Křižanova. Výsledky byly kvůli epidemii vyhlášeny on-line.