Firmou roku Vysočiny je třešťský Vývoj,živnostníkem kavárník Švec | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Firmou roku Vysočiny je třešťský Vývoj,živnostníkem kavárník Švec

Firmou roku Vysočiny je třešťský Vývoj,živnostníkem kavárník Švec

4. 10. 2018, blesk.cz

Zpět na Firmou letošního roku na Vysočině se stalo třešťské oděvní družstvo Vývoj, které šije pánskou konfekci. Mezi živnostníky vyhrál krajské kolo podnikatelské soutěže provozovatel kavárny Josef Švec z Havlíčkova Brodu. Odborná porota letos na Vysočině hodnotila 342 firem a živnostníků. Vítěze mezi deseti finalisty v obou kategoriích dnes vybrala v Jihlavě.

Družstvo Vývoj se zabývá šitím pánských společenských a vycházkových obleků ale i oděvů do extrémních podmínek. Převážnou část produkce exportuje. "Jednoznačně zvítězila tradice, kvalitní řemeslo, český původ a nadšení pro věc," uvedl porotce Pavel Janák.

Druhé místo obsadila pelhřimovská pekárna Adélka, která zároveň získala ocenění Odpovědná firma roku. Třetí se na Vysočině umístil výrobce interiérových dveří Sapeli sídlící v Jihlavě.

Vítězný živnostník Švec se kávě a všemu, co se tohoto nápoje týká, věnuje víc než 15 let. Rozhodl se jít cestou sociálního podnikání. Začínal se třemi zaměstnanci, teď jich má sedm. "Vítězství si zaslouží za svoji odvahu a za to, že do svého podnikání zahrnul i lidi s handicapem," uvedla členka poroty Iveta Raplíková.

Druhá se mezi živnostníky v kraji umístila Eva Stoklásková Hegerová z Hybrálce, která se zabývá tvorbou zahrad. Třetí Eva Fruhwirtová z Rouchovan se věnuje rozvoji moderních manažerských dovedností a trénování mozku.

Vítězové krajských kol postupují do republikového finále, které se uskuteční 12. prosince v Praze na Žofíně. V Česku se tento rok do podnikatelských soutěží přihlásilo více než 5700 subjektů.

Firmou roku na Vysočině vloni byl třebíčský výrobce pracovních oděvů Altreva. Mezi živnostníky v kraji vyhrála kadeřnice Helena Pudilová z Jihlavy.