Firmou roku Zlínského kraje je Retigo z Rožnova pod Radhoštěm | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Firmou roku Zlínského kraje je Retigo z Rožnova pod Radhoštěm

Firmou roku Zlínského kraje je Retigo z Rožnova pod Radhoštěm

9. 10. 2018, blesk.cz

Zpět na Firmou roku Zlínského kraje se stala společnost Retigo z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku, která vyrábí gastronomická zařízení. Živnostníkem roku 2018 je včelař Karel Kolínek z Nedašova na Zlínsku. Výsledky krajského kola soutěží Vodafone Firma roku 2018 a Česká spořitelna Živnostník roku 2018 byly dnes vyhlášeny ve Zlíně. Oba vítězové postoupili do celostátního finále.

Hlavním produktem společnosti Retigo jsou parní konvektomaty, 80 procent produkce směřuje do zahraničí. Jako první firma vyrábějící konvektomaty přišla na trh s dotykovým displejem na těchto strojích. "Jsme jediní výrobci těchto strojů v České republice, začali jsme na ´zelené louce´. O stroje je ve světě stále zájem, jedlo se, jí se a jíst se bude, náš byznys je stále ve vývoji. Měli jsme dobré zázemí, know-how technologické, máme lidi z bývalé Tesly Rožnov, jsme schopni vyvíjet stroje na úrovni světové špičky a směle jim konkurovat," řekl dnes ČTK jednatel firmy Libor Pavelka.

Firma ročně vyrobí téměř 5000 strojů, loni měla obrat půl miliardy korun. "Letos to bude asi o 15 procent více," uvedl Pavelka. Kmenových zaměstnanců je 200.

Rodina Karla Kolínka se včelařství věnuje již 150 let. "Můj praděda včelařil ještě v klátech, což jsou vydlabané kmeny, já jsem to převzal po otci," řek ČTK Kolínek, který se zaměřil na tradiční včelí produkty jako mateří kašičku a plástový pyl perga. Produkty dodává také do prodejen zdravé výživy a lékáren.

Titul odpovědná firma roku letos získal vsetínský výrobce stínící techniky Servis Climax.

Ve Zlínském kraji se letos o titul ucházelo 425 firem a živnostníků z mnoha oborů. V České republice se přihlásilo více než 5700 firem a živnostníků. Celostátní vítěz bude vyhlášen 12. prosince v Praze.

Loni se firmou roku ve Zlínském kraji stala společnost Ray Service ze Starého Města na Uherskohradišťsku, která vyrábí kabelové svazky a elektromechanické celky pro letecký, zbrojní a automobilový průmysl. Živnostníkem roku 2017 byl Josef Fryzelka, jenž se věnuje tradičnímu bednářství. Titul odpovědná firma připadl Sběrným surovinám UH.