Napsali o nás > Firmu roku Zlínska znají kuchaři z celého světa. Nejlepší živnostník kraje vede rodinné včelařství

Firmu roku Zlínska znají kuchaři z celého světa. Nejlepší živnostník kraje vede rodinné včelařství

11. 10. 2018, iHNed.cz

Karel Kolínek z Nedašova na česko-slovenském pomezí vystudoval lesní inženýrství, záhy se ale rozhodl naplno živit včelařstvím, které má v jeho rodině více než 150letou tradici. "Jako dítě jsem bral včelaření jenom jako nutnou povinnost. Když ale otci začaly scházet síly, rozhodl jsem se po něm jeho včelíny přebrat a už devět let v oboru podnikám a živím tak celou rodinu," říká čerstvý vítěz soutěže Živnostník roku Zlínského kraje.

Jenom med nás neuživí

Kolínek, jenž spravuje asi 150 úlů, se zabývá stáčením tmavého lesního a světlého květového medu, který prodává přes své dva e-shopy a dodává ho také do obchodů se zdravou výživou v Česku a na Slovensku.

"Kdybychom se ale spoléhali pouze na prodej medu, tak jako rodina živoříme. Proto prodáváme i mateří kašičku nebo pyl, které lze od včel získat bez ohledu na to, jaká je v daném roce produkce medu," uvádí vítězný živnostník. Podle něj se výrobou speciálních včelařských produktů jeho kolegové příliš nezabývají. "Řada z nich mateří kašičku vyrobit neumí. Díky naší rodinné tradici ale víme, jak na to, takže podobné výrobky vedle běžných zákazníků dodáváme i samotným včelařům," dodává Kolínek.

Výsledky ve Zlínském kraji

Vodafone – Firma roku 2018

1. Retigo - výroba zařízení pro gastronomii (Rožnov pod Radhoštěm)

 2. Servis Climax - výroba stínicí techniky (Vsetín)

 3. Hydraulics - výroba hydraulických systémů (Slopné)

Česká spořitelna – Živnostník roku 2018

1. Karel Kolínek - rodinné včelařství (Nedašov)

 2. Marcela Hrubošová - výuka finanční gramotnosti pro děti i dospělé (Staré Město)

 3. Tomáš Zdráhal - kominictví (Bystřice pod Hostýnem)

Mateří kašička, kterou včely vyživují svou královnu, je po staletí využívána v lidovém léčitelství a podle některých výzkumů napomáhá například ke zmírňování astmatu. "Když se nám zákazníci ozývají s tím, že jim naše včelí produkty pomáhají zdravotně, mám z naší práce dobrý pocit," uvádí včelař.

Zabývá se mimo jiné také výrobou tinktury z propolisu, tedy včelího tmele, který se využívá k potlačení ústních infekcí. "Vedle toho chceme začít ještě letos prodávat propolisovou mast, která pomáhá k rychlé regeneraci popraskaných pat nebo rukou. Získat pro to všechna potřebná povolení je ale téměř nadlidský úkol," stěžuje si Kolínek.

Sám prý nezbytná pravidla pro potravinářské výrobky dodržuje. "Znamená to pro mě, že musím pracovat s nerezovým vybavením a taky ke mně chodí pravidelné kontroly z veterinární správy. Spousta včelařů ale takové věci neplní, takže pak mají nižší náklady i cenu, které nemohu konkurovat. Říkám si ale, že proti nim vítězím kvalitou," uvádí zástupce včelařského klanu, kterému už roste následovník.

"Synovi je pět let, takže zatím nevím, jestli se do včelaření pustí taky. Už ale stihl schytat první žihadlo, které ověřilo, že na včely není alergický. A to je dobrý začátek," uzavírá Kolínek.

Trouby do michelinských kuchyní

Řadu firem po čase rozloží spory zakladatelů. Rožnovská společnost Retigo jich má hned pět, a to dokonce s rovnocenným podílem. Přesto je vzácným příkladem podniku, ve kterém jeho společníci drží už 25 let pospolu. "Možná i to je důvod, proč jsme došli tak daleko. Abychom mohli uspět na světových trzích, nesměli jsme tříštit síly," říká Libor Pavelka, spolumajitel společnosti Retigo, která je letošním vítězem krajského kola souběžně vyhlašované ankety Firma roku.

Podnik založený pěticí inženýrů z bývalé rožnovské Tesly podniká ve specifickém oboru: vyrábí konvektomaty, tedy zařízení kombinující vlastnosti parní a horkovzdušné trouby, jež se uplatňují v restauracích. V Česku firma s půlmiliardovým obratem a více než stovkou zaměstnanců nemá konkurenci, ve světě je pak podobně velkých výrobců jen asi deset.

Retigo v devadesátých letech vyrostlo na inovacích školních či nemocničních kuchyní v tuzemsku a na expanzi do zemí bývalého východního bloku. Od začátku století se ale začalo rozšiřovat také na Západ a do Asie a dnes jsou jeho konvektomaty k vidění v jídelnách i prestižních michelinských restauracích od Německa po Singapur. Téměř 80 procent firemní produkce ostatně míří na vývoz. Nyní se společnost navíc chystá uskutečnit expanzi na silný americký trh.

"Nechceme mít nálepku levného produktu z Východu. Od začátku jsme vsadili na lepší technické zpracování. Oproti konkurenci jsme tak místo manuálně ovládaných konvektomatů začali vyrábět počítačem řízené stroje," uvádí spolumajitel Pavelka. Právě smysl pro inovace a podnikatelské úspěchy v zahraničí porota ankety na vítězné společnosti ocenila.

Vedle Retiga se mezi oceněné podniky dostal mimo jiné vsetínský výrobce žaluzií Servis Climax, který za 26 let fungování vyrostl ve firmu s miliardovým obratem.