František Flegl: Zámeček je kouzelným místem | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > František Flegl: Zámeček je kouzelným místem

František Flegl: Zámeček je kouzelným místem

Zámeček ve Františkových Lázních je místem, se kterým spojil svůj život. Díky své vášni a tvrdé práci nyní získal ocenění Česká spořitelna Živnostník roku 2015 Karlovarského kraje. Jak vnímá svůj životní příběh a co pro něj vítězství znamená, jsme se pana Františka Flegla zeptali ihned po slavnostním vyhlášení.

Porotu zaujalo vaše silné poutu k místu, kde podnikáte. Můžete popsat vývoj vašeho vztahu k Zámečku?
Někomu může připadat, že mám k Zámečku až romantický vztah. Před mým narozením na Zámečku pracoval můj otec s mojí maminkou. Na stejném místě se seznámili, a když jsem se v roce 1977 narodil, z porodnice mě vezli rovnou sem. V té době jsem netušil, že budeme později zámeček zpravovat, natož že já sám se stanu v roce 2004 majitelem.

Na co byste nalákal nové návštěvníky? Co mě čeká, když přijedu na Zámeček?
Čeká vás malebné místo nedaleko hlavních atrakcí Františkových Lázní. Leží na tzv. srdcařském výletním okruhu. Zámeček je původní rozhledna, která před sto lety plnila pro lázeňského hosta službu malého občerstvení. V přízemí se nacházela skromná kavárna a v patře bydlel hlídač, který hostům umožnoval vstup na rozhlednu. V současné době provozujeme v přízemí kavárnu, v prvním patře jsme zprovoznili tradiční vinárnu a obohatili nabídku o menší menu a ve druhém patře se podařilo vybudovat tři dobové zámecké pokoje, které dotváří atmosféru. V příštím roce oslavíme již 100 let, kdy objekt stále slouží původnímu účelu. V této souvislosti se budeme snažit potvrdit, že je náš Zámeček oficiálně nejmenším uznávaným malým zámečkem v Evropě, což by dotvořilo romantiku místa naplno.

Co pro vás ocenění znamená a jak si myslíte, že vás může ještě posunout?
Vzhledem k tomu, že podnikáme ve Františkových Lázních, nemáme nouzi o klasické lázeňské hosty. V budoucnu bychom se však rádi ještě více zaměřili i na širší klientelu. Tedy hosty, kteří si k nám rádi zajedou i 100 km na dobrou kávu a příjemné chvíle. Ocenění beru také jako zviditelnění. Nejen mé a Zámečku, ale také celého okolí Františkových Lázní.