Napsali o nás > Granát je firmou roku

Granát je firmou roku

26. 10. 2018, Mladá fronta DNES
26. 10. 2018 | Firma roku

Družstvo Granát, d.u.v. Turnov je světovým výrobcem zlatých a stříbrných šperků s českými granáty.

V letošním roce oslavilo již 65 let své existence. Za tuto dobu ušlo dlouhou cestu ve své nabídce šperků – od jednoduchých klasických tvarů granátových šperků přes bohatě zdobené abdekové šperky až k modernímu designu šperků poslední dekády.

            České granáty družstvo získává vlastní těžbou v povrchovém dole v Podsedicích a v prostoru Dolní Olešnice. Granát, d.u.v. Turnov je také vlastníkem ochranné známky a označení původu *český granát* a * český granátový šperk*.

            Začátkem letošního roku učinilo družstvo akvizici 100% vlastnických podílů ve společnosti TRITON TURNOV s.r.o. Dále také zvítězilo v konkurenci dalších téměř 500 firem v soutěži Vodafone Firma roku 2018 Libereckého kraje a obdrželo i ocenění Ekonomicky nejúspěšnější firma Libereckého kraje. Granát, d.u.v., Turnov se získáním titulu stal celorepublikovým finalistou a postupuje do finále soutěže Vodafone Firma roku 2018. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků této soutěže proběhne v prosinci na pražském Žofíně.

            K dalším významným oceněním, které družstvo obdrželo již v minulosti, patří zejména cena Grand Prix na Světové výstavě v Bruselu. Družstvo reprezentovalo naši vlast i na dalších světových výstavách v Montrealu, v Osace a v japonské Aichi a čínské Šanghai. Družstvo je držitelem titulu Rodinné stříbro a několikrát se umístilo mezi 100 nejlepšími firmami ČR. V roce 2010 byla tehdejší předsedkyně družstva oceněna čestným titulem Lady Pro. Designéři družstva získávají pravidelně ocenění na soutěžích Design VD a Šperk roku. V soutěži Šperk roku 2018 – CZECH OPEN družstvo vyhrálo první a druhé místo v kategorii Komerční šperk.

            Originální šperk s českým granátem je vnímán jako tradiční symbol ČR a bývá také věnován jako dar významným osobnostem při oficiálních návštěvách. Některé z kolekce exkluzivních dárkových předmětů obdrželi od českých subjektů jako dar např. královna Alžběta II. prezident V. Havel, papež Jan Pavel II., papež Benedikt XVI., prezident Obama s chotí, Hillary Clintonová, princ Charles s chotí a další významné světové osobnosti. Granátové šperky družstva Granát, d.u.v., Turnov jsou jedinečné a mnohá ocenění a stálý zájem o šperk s českým granátem dokazují, že tento český skvost je nadčasový.