Heinz-Glas Decor je světovým lídrem ve výrobě kosmetických a parfumerských flákonů | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Heinz-Glas Decor je světovým lídrem ve výrobě kosmetických a parfumerských flákonů

Heinz-Glas Decor je světovým lídrem ve výrobě kosmetických a parfumerských flákonů

30. 9. 2020, Benešovský deník

Vyrábí se zde až 600 tísíc kosmetických a parfumerských flakonů denně. Celosvětově zaměstnává přes 3000 zaměstnanců. Mezi její prestižní zákazníky patří například Chanel. Řeč je o firmě Heinz--Glas Decor, která se nachází v Hranicích u Aše. V ašském regionu zaměstnává celkem 380 lidí a v Hranicích u Aše funguje od roku 1995. Co všechno firma vyrábí a jak podporuje například kulturu v ašském regionu, prozradil v rozhovoru její jednatel Pavel Isteník.

Představil byste veřejnosti společnost Heinz-Glas Decor?

Jsme celosvětovým lídrem na trhu v oblasti vývoje a výroby vysoce

kvalitních kosmetických a parfumerských flakonů. Naše brány v Hranicích u Aše každý den opouští až 600.000 flakonů pro naše nejprestižnější zákazníky z celého světa. Celosvětově máme přes 3.000 zaměstnanců a výrobní pobočky na každém kontinentu. Mezi naše prestižní zákazníky patří L'0réal,Yves Rocher, Chanel,Yves Saint Laurent, Estée Lauder a mnoho dalších.

Kolik let působí tato společnost na trhu?

Jsme dceřinou firmou německé společnosti HEINZ-GLAS, která sídlí v Kleintettau. Celá společnost HEINZ-GLAS je určitě specifická v tom, že rodina Heinz firmu založila a doposud vlastní již skoro 400 let. Společnost byla založena v roce 1622 a majitelkou je Carletta Heinz, která je již v řadě třináctým v generaci majitelů rodiny Heinz.

Můžete sdělit, kolik u vás pracuje zaměstnanců?

Společnost Heinz-Glas Decor získala titul Vodafone Firma roku 2020 Karlovarského kraje a zároveň se stala vítězem v kategorii Vodafone Odpovědná firma roku 2020 v Karlovarském kraji. Ocenění převzal jednatel společnosti Pavel Isteník.

Aktuálně zaměstnáváme kolem 380 zaměstnanců a většina jich je z Hranicka a Ašska. Pro některé manuální kompletace využíváme několik externích firem z Aše, takže v těchto firmách nepřímo dáváme práci ještě dalším lidem z regionu.

Jak dlouho firma Heinz-Glas Decor funguje v Hranicích?

Firma v Hranicích byla založena v roce 1995. Kompetencí výrobního závodu v Hranicích jsou dekorační technologie sítotisku, horké ražby a nově od roku 2019 technologie postřiku/metalizace flakonů. Ke své výrobě používáme nejmodernější technologie a stroje. Sledujeme nejnovější trendy, úzce spolupracujeme s našimi dodavateli na vývoji a směru v oblasti nových dekoračních technologu skla, na automatizaci a digitalizaci výrobních procesů.

Podporujete také některé kulturní aktivity v ašském regionu?

Jelikož jsme největším zaměstnavatelem v Hranicích a v celém ašském regionu, je to do určité míry závazek, snažíme se pomáhat různou cestou a formou v našem regionu. Hlavně podporujeme a budeme nadále podporovat různé aktivity okolo dětí, školy, školky, různé dobrovolné spolky a kluby. Chceme touto formou pomáhat a podílet se na rozvoji našeho regionu.