Helena Pudilová: Staráme se o krásu | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Helena Pudilová: Staráme se o krásu

Helena Pudilová: Staráme se o krásu

Jihlavská kadeřnice nabízí ve svém salonu nejen stříhání, ale také kosmetiku, styling, má zde i fotoateliér. Prostě pečuje o to, aby se její zákazníci cítili dobře, a to nejen v den, kdy od ní odcházejí. To je Česká spořitelna živnostník roku 2017 Kraje Vysočina Helena Pudilová.
11. 10. 2017 | Živnostník roku

Můžete představit čtenářům svoji živnost?

Já jsem 25 let kadeřnice, to je ten základ. Dělám celý život práci, která mě baví. Postupně jsem si začala k sobě přibírat lidi a v dnešní době mám, já tomu říkám dům služeb, i když to zní jako za starých časů. Před dvěma lety jsem si koupila s manželem dům a mám tam kadeřníky, kosmetičky, fotoateliér. Prostě staráme se o krásu, nejen u žen, ale máme i pánské kadeřnictví, stříháme i děti.

To je zajímavý koncept, nevěnovat se pouze kadeřnictví. Jak vás to napadlo?

To bych musela zapátrat hodně v minulosti. Já jsem si otevřela první kadeřnictví ve 22 letech, měla jsem pouze jednu kolegyni a docela se nám dařilo. Pak mě jednou oslovil zákazník, jihlavský podnikatel, a zeptal se mě, jestli bych mu vedla velké kadeřnictví. Myslel si, že na to mám potenciál. Řekla jsem si, že když mě oslovil, tak asi ví proč. Otevřeli jsme tedy s bratrem velké kadeřnictví na náměstí, kde už jsme to měli připravené pro deset zaměstnanců. Takhle to vzniklo.

Jste asi v Jihlavě poměrně známá… Jaká je ve městě konkurence? 

Já se nesnažím být známá, ale asi jsem známá. Patnáct let jsem stála u křesla, od rána do večera. Vždycky „vtípkuju“, že jsem alespoň jednou každého v Jihlavě stříhala. Konkurence je velice dobrá, zdravá. Asi nemáme konkurenci v té velikosti, že by byl takhle velký salon, ono to není tak běžné. Já jezdím školit kadeřníky po celé republice a salonů téhle velikosti moc není. Hlaviček na stříhání je v Jihlavě nicméně dost.

Jaký je podíl kadeřnictví a těch dalších služeb, které máte?

Kadeřnictví je to hlavní. Kosmetičky mám aktuálně dvě, na deset kadeřníků. Nabízíme i další služby, my se staráme hodně o celek. Mě zajímá nejen to, aby lidé dobře vypadali, ale aby se i dobře cítili. Spolupracuji se stylistkami, které radí, jak má dáma vypadat, co si má vzít na sebe, když jde do práce. Celkově jde o povzbuzení, aby se ženy i muži cítili dobře. Máme za sebou už pár zajímavých proměn. Nejde ale o to proměnit jen v ten den, ale dát jim motivaci, aby se cítili dobře i jindy.  Aby ženy byly zajímavé pro muže, a tím pádem i pro sebe, tak o to my se staráme a to nás nejvíce baví. Mám také fotografy, takže končíme nějakými závěrečnými fotkami. Radíme také s doplňky, jaké nosit šperky, ve spolupráci se dvěma butiky vybíráme oblečení. Snažíme se to brát komplexně.

Zmiňovala jste, že také školíte…

Já jsem takový ten kadeřník, který pořád někde jezdí. Troufám si říci, že jsem dobrá v kadeřnické chemii. Měla jsem vlastní školení na techniky melírování. Teď jezdím školit pro jednu firmu. Spočívá to v tom, že na učňáku se naučíme jen nějaký základ, ale pak je třeba to rozvíjet. Rozdávám rady, techniky, chemie, střihy, všechno kolem kadeřničiny.

Řekněte nějaké tipy na účesy, které jsou dneska in…

Já jsem byla právě v Londýně na stáži posledních trendů. Je dobrá doba, je v tom taková svoboda. Každý má nosit to, v čem se cítí dobře a nemá to úplně hodnotit, jestli je to in nebo out. Dokonce je doba taková, že od kadeřníka by měl člověk odcházet tak, aby nevypadal, že jde od kadeřníka. Celkově ten styling by měl být udělaný hodně přirozeně. To je trend.