Iveta Štočková: Ohleduplným řidičům patří náš dík | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Iveta Štočková: Ohleduplným řidičům patří náš dík

Iveta Štočková: Ohleduplným řidičům patří náš dík

Tiskové mluvčí a vedoucí útvaru komunikace a marketingu ve společnosti EUROVIA CS jsme se jakožto zástupce hlavního partnera podnikatelských soutěží zeptali nejen na to, jak zvládli letošní první pololetí, ale třeba i na jejich velmi úspěšnou kampaň, jejímž cílem je ochránit životy a zdraví svých zaměstnanců na silnicích.

Společnost EUROVIA CS je hlavním partnerem podnikatelských soutěží. Jaká je pro Vás motivace podporovat české podnikatele a živnostníky?
Malí a střední podnikatelé jsou pro nás velmi důležití. Spolupracujeme s nimi na našich projektech i mimo ně. Například ubytovací a stravovací služby jsou pro naše pracovníky zásadní, rovněž specializované činnosti na všech našich stavbách, kterých je aktuálně až 120 napříč celou Českou republikou.

Nedá to nezeptat se, jak jste zvládli letošní první pololetí. Dotkla se společnosti koronavirová krize?
Stavební skupina EUROVIA CS je silná, stabilní společnost, díky tomu jsme nemuseli přistoupit k propouštění, ani volat po velkých finančních dotacích. Neměli jsme problém s odbytem prací, ale zaznamenali jsme samozřejmě nedostatek specializovaných pracovníků ze zahraničí a pocítili jsme uzavřené stravovací a ubytovací prostory. Také jsme se museli velmi rychle naučit žít a pracovat s vládními opatřeními. Krize jako taková nás v současné době prakticky nijak nepoznamenala, ale obáváme se následujících období, kdy se může projevit dopad opatření na ekonomiku celé republiky, především co se krajů, měst a obcí týká.

Jste společnost, která se zabývá zlepšováním dopravní dostupnosti, což je pro řadu podnikatelských odvětví podstatný faktor pro jejich rozvoj. Na dokončení, jakých nejdůležitějších staveb se od Vás můžou v tomto roce těšit?
Aktuálně pracujeme na více jak stovce projektů malých i velkých po celé České republice a každý z nich je pro nás důležitý.  Samozřejmě mediálně je nejvíce sledovaná modernizace D1, kde letos pracujeme na čtyřech úsecích ze sedmi, ale stavíme také další úsek D11, D35, D48. Právě dokončujeme práce na biotechnické čističce na severu Čech, což je velmi zajímavý ekologický projekt. Mnoho projektů provádíme na železnicích, probíhají práce na úseku Praha-Smíchov – Černošice, na železničním uzlu v Přerově a mnoho dalšího. Seznam je dlouhý.

Jak se vydařila Vaše loňská informační kampaň, při níž jste se snažili upozornit na potřebu ohleduplnosti při projíždění rekonstruovaných úseků, na nichž pracují Vaši zaměstnanci?
Naše bezpečnostní kampaň "Už nikdy" oslovila již více než 3 miliony lidí a emotivní video, které je jejím hlavním nástrojem (k vidění je například na Youtube a Facebooku) využila také řada poboček společnosti EUROVIA CS v jiných zemích. Vznikly také jeho mutace pro Kanadu, Slovensko, Maďarsko a Polsko. Nejdůležitější je pro nás ale to, že si díky této naší kampani stále více lidí uvědomuje, že bezpečnostní pravidla mají své opodstatnění a měla by se dodržovat, protože cena, která se platí za jejich nedodržení, je nepřiměřeně vysoká. Ohleduplným řidičům proto patří náš dík na cedulích rozmístěných přímo u probíhajících staveb.

Co Vás osobně nejvíce zaujalo z loňského ročníku podnikatelských soutěží?
Na každém ročníku, nejen na tom loňském, nás zaujal především počet a pestrost přihlášených firem a živnostníků. Je to pro nás signál, že malé a střední podnikání u nás má nezastupitelnou roli, a především má skutečně co nabídnout.