Ivo Stawaritsch: Je to prestiž a ocenění celoživotní práce | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Ivo Stawaritsch: Je to prestiž a ocenění celoživotní práce

Ivo Stawaritsch: Je to prestiž a ocenění celoživotní práce

Poctivá řemeslná práce a podnikání rodinného typu. Hlavní body, které charakterizují Ivo Stawaritsche. Jakou zajímavou zakázku chystají na příští rok a jak by jeho vítězství mohlo pomoci kovářskému řemeslu? Nejen na tyto otázky jsme se zeptali čerstvého vítěze kategorie Česká spořitelna Živnostník roku 2015 Olomouckého kraje.

Od kdy se píše historie vašeho rodinného podnikání?
Otec zakládal firmu v roce 1992. Nejdříve jsem u tatínka pracoval jako zaměstnanec, později jsem založil živnost a od roku 1994 také podnikám.

Vaší doménou je umělecké kovářství. Specializujete se na určité výrobky a chystáte v nejbližší době nějaké zajímavé zakázky?
Děláme zakázkovou výrobu, tudíž se specializujeme na všechna přání našich zákazníků. Co se týče zajímavých projektů, tak v letošním roce jsme dělali návrh na plastiku před Kosteleckou radnici. Doufám, že se projekt realizuje v příštím roce. Jedná se o plastiku k osvobození od první a druhé světové války. Monument bude tři až čtyři metry vysoký.

Co pro vás znamená titul Česká spořitelna Živnostník roku 2015 Olomouckého kraje?
Je to prestiž a ocenění naší celoživotní práce. Práce nás nesmírně baví a je zároveň naším koníčkem, který se snažíme stále rozvíjet a zdokonalovat.

Jak může vaše vítězství pomoci kovářskému řemeslu?
Určitě to podpoří mladé, kteří se chtějí začít živit rukama a poctivě podnikat. Zároveň je to čest a přínos pro naše řemeslo tím, že mladí kováři uvidí, že i po dvaceti letech praxe můžete dosáhnout takového úspěchu.