Jan Sokol: Naší hlavní silou je kvalita oděvů | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Jan Sokol: Naší hlavní silou je kvalita oděvů

Jan Sokol: Naší hlavní silou je kvalita oděvů

Produktového manažera Jana Sokola ze společnosti, která vyrábí pracovní oděvy, jsme vyzpovídali hned po slavnostním vyhlášení výsledků soutěže Vodafone Firma roku 2017 Kraje Vysočina.
11. 10. 2017 | Firma roku

Čemu se vaše společnost věnuje?

ALTREVA sídlí v Třebíči, máme zhruba 200 zaměstnanců a zabýváme se výrobou profesních oděvů, takřka pro všechny profese.

Pro jaké konkrétně?

Já bych to rozdělil do čtyř základních kategorií. Jsou to oděvy pro zdravotnictví, oděvy pro horeca sektor, což jsou hotely, restaurace, catering. Další důležitou kategorií jsou ochranné, certifikované oděvy, které svojí určitou vlastností chrání toho nositele. To mohou být nehořlavé, antistatické, kyselinovzdorné oděvy. Samozřejmě takový top je, když oděv splňuje více těch norem. To my nazýváme multinormní oděvy. Tou poslední kategorií jsou základní oděvy, montérky, které nemají žádné speciální vlastnosti. Dají se nosit například v průmyslové výrobě nebo jenom doma na zahradě.

Jak hodně zasahujete do designového řešení oděvů? Například v rámci firemní kultury…

My samozřejmě máme designové studio, děláme návrhy. Musíme zákazníkům naslouchat, co požadují, jaká jsou jejich očekávání, co mají splňovat. Pokud jde o firemní identity, jde samozřejmě o barvy a další design. My jsme schopni toho všeho docílit a připravit kolekci na míru pro konkrétního zákazníka.

Jak se vám daří v zahraničí?

My působíme v zahraničí, zhruba dodáváme do šestnácti evropských zemí. Namátkou Německo, Rakousko, Polsko, Slovensko, Chorvatsko, Slovinsko, Rumunsko, pak pobaltské státy a Finsko.

Jak se vám tam daří prosadit se?

Tou naší hlavní silou je kvalita oděvů. Vybíráme materiály a látky, u kterých máme jistotu, že kvalita bude zachována. Totéž platí pro kvalitu šití a té technologie. Zákazník má jistotu, že kvalitou dostane při objednání to samé, co dostal před pěti lety. Jsme také partnerem pro společnosti, které pracovní oděvy pronajímají.

Kde vidíte firmu za pět let?

Samozřejmě bychom se chtěli rozrůstat, co se týká obratu. Máme trochu obavu z toho, že švadlen, které máme dnes, bude odchodem do důchodu ubývat.

Můžete se nějak zapojit do spolupráce se školami, abyste se podíleli na výchově nástupnické generace?

My jsme postavili v Jihlavě školu, která zařadila do své výuky obor švadlena, ale zájem dnes není takový. Problém s přetahováním zaměstnanců do jiných oborů tu prostě je.

Jak je firma vnímána svým okolím?

Podle mého názoru dobře. Podporujeme charitativní akce, podporujeme osoby se zdravotním postižením, spolupořádáme různé společenské plesy a další akce. Podporujeme místní nemocnici s vybavením dětského oddělení.