Jana Chladová: Design je pro mě něco jako otisk duše | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Jana Chladová: Design je pro mě něco jako otisk duše

Jana Chladová: Design je pro mě něco jako otisk duše

Nově se může pyšnit titulem Vodafone firma roku 2020 Plzeňského kraje. Společnost Kolorky.cz zaznamenává úspěchy i za hranicemi a její zakladatelka srší elánem a dalšími nápady…
07. 10. 2020 | Firma roku

Pojďme čtenářům říci, čemu se věnujete?
Založila jsem značku Kolorky a pro ty, co nevědí, tak Kolorky jsou dětské jednorázové plenky, které jsou šetrné nejen k pokožce miminek, ale i k přírodě. Tvořila jsem je s láskou k dětem, přírodě a designu. Děti jsou pro mě budoucnost a naděje. Příroda vypadá jako jistota, která tady byla, je a bude, ale stejně jako svoboda není samozřejmostí, tak ani příroda není samozřejmostí a je potřeba si ji hýčkat. A design je pro mě něco jako otisk duše, nebo jako láska na první pohled.

V čem jsou vaše výrobky šetrné k přírodě?
Já jsem celkem náročný zákazník. Vždy si představuji na té druhé straně sebe. Mám ráda nejen krásné věci, ale i kvalitní. A proto vybírám materiály co nejkvalitnější a tak, aby byly k přírodě šetrné, a to díky použitým materiálům. K tomu jsem vymyslela ten koncept, kdy zasílám krabice, které jsou vždy plné. Neposílám poloprázdné krabice nebo krabice s výplní, ale vždy krabice odchází plná.

A druhou věcí je design…
Ano, Kolorky vyrostly na sociálních sítích. A víme, že Facebook a Instagram dneska hýbou světem, a tak mi můj selský rozum radil, že toho musím využít. A tam se design prodává sám a úžasně a já jsem věděla, že budu mít úplně úžasné zákaznice, které mě budou zásobovat krásnými fotkami. A na tom to vlastně stojí. Přišla jsem první s obrázkovými barevnými plenkami do České republiky, a takhle už to zůstane.  Potřebuji vždy vidět finální výrobek. Kolegyně mi říkají, že se tam ještě změní barvy, ale já říkám, to nepůjde, já potřebuji vidět to finále.

Jak probíhá samotná výroba?
Materiály na výrobu plenek vybírám tak, aby byly co nejvíce kvalitní a šetrné k přírodě a splňovaly náročné certifikace, samotná kompletace pak probíhá v partnerské továrně. Naštěstí mám skvělou kolegyni, která ručí za výrobu mých krásných dětských plenek.

Kolik kusů vyrobíte?
Teď jsou to dva kontejnery měsíčně, což je nějakých 40 tisíc balíčků.

To se také odráží v tom, že za dva tři roky jste se dostala z nuly na 50 milionů obratu…
Ano, díky tomu jsem mohla po osmnácti letech opustit svoji práci a mohla se začít věnovat pouze Kolorkám, protože už to pohltilo veškerý můj čas.

Kam chcete práci posouvat do budoucna?
Chci doplnit do nabídky další sortiment. Vedle toho jsem založila ještě jednu firmu, která Kolorky posune zase o kousek dál.. Pevně doufám, že se nám to do konce roku podaří představit nové výrobky… jako vánoční překvapení pro zákazníky.. Bude to úžasné, moc se těším.

Kam distribuujete?
Máme e-shop Kolorky.cz, který funguje velice dobře se sociálními sítěmi, kde máme už mnoho followerů. Jsme i v kamenných, designových obchodech. Já si je vybírám, protože je mám ráda. Pak nás prodávají také velké e-shopy jako jsou DM drogerie Česko a Slovensko, Mall, Alza a Rohlik.cz. Posíláme je i do Maďarska, ve Slovinsku máme super e-shop. Aktuálně i do Itálie, což je země módy, takže to je neuvěřitelné a krásné.