Jarmila Křížová: Dobrý dort nepotřebuje reklamu, zákazníky přiláká svou chutí sám | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Jarmila Křížová: Dobrý dort nepotřebuje reklamu, zákazníky přiláká svou chutí sám

Jarmila Křížová: Dobrý dort nepotřebuje reklamu, zákazníky přiláká svou chutí sám

Cukrářství a perníkářství Pusinka k Brnu neodmyslitelně patří. Nyní se její majitelka Jarmila Křížová dočkala ocenění nejen od svých spokojených zákazníků, ale také od odborné poroty a odnesla si titul Česká spořitelna Živnostník roku 2015 Jihomoravského kraje. Nejen o Pusince jsme si s vítěznou živnostnicí popovídali ihned po vyhlášení.

Jak dlouho podnikáte a jak jste překonala těžká období?
Cukrařinou se živým 24 let. Příští rok oslavíme 25 let naší firmy. Některá období, obzvláště pokud podnikáte, jsou velice těžká a nepříjemná, ale vždy pak vykoukne sluníčko a dnešní den je pro mě velkým vyznamenáním a poctou. Posune mě to dál a zároveň se ukázalo, že nic z toho co se stalo, nebylo zbytečné.

Vaše cukrářství a perníkářství nese název Pusinka. Skrývá se pod ním nějaký originální recept?
Ano, je to zákusek, za kterým se skrývá originální recept. Recept zná můj tým, ale mají podepsáno, že nesmí naše recepty šířit, takže je vlastně tajný. Náš podnik se jmenujeme cukrářství a perníkářství Pusinka a tak jsme chtěli mít vlastní zákusek. Pod Pusinkou naleznete sladké šlehačkové překvapení, čokoládovou a bílou šlehačkou a to vše je završeno ovocem.

Kolik zákusků prodáte za týden?
Na tisíce, ale nedá se to přesně odhadnout, protože máme asi 50 druhů zákusků. Vyrábíme je denně. Všechno je sedm dní v týdnu čerstvé.

Takže distribuce do řetězců neprobíhá?
Ne. Zůstávám u své originality. Máme svých deset odběratelů a jsem pyšná na to, že nemám řidiče, žádnou dopravu a odběratelé si nás natolik váží, že si sami přijedou.

Jak si podle vás stojí cukrářství obecně a jak se daří konkrétně tomu vašemu?
Daří se skvěle, ale bohužel se mi zatím nedaří stavebně rozšířit. Intenzivně to plánujeme, ale teď je to jakoby špatné, protože po mých zákuscích je taková poptávka, že prodlužujeme dobu objednání, což není dobře. Ale stále nabízíme dorty na počkání, které u nás všichni zákazníci a návštěvníci najdou každé ráno.

Co pro vás znamená ocenění Česká spořitelna Živnostník roku 2015 Jihomoravského kraje?
Mě to pomáhá hodně v tom, že zítra přijdu do práce a budu své zaměstnance chválit, protože jak stále říkám a opakuji, není to jen moje zásluha. Je to zásluha celého týmu. Já věřím v to, že dobré dílo nepotřebuje reklamu. Pokud si u nás někdo koupí dobrý dort, donese ho třeba na svatbu a lidem tam bude chutnat, vrátí se jak spokojený zákazník, tak noví zákazníci, kteří byli pohlceni do chuti našich sladkostí. A to je to tajemství, proč se nám daří!