Jarmila Podhorná: S pohybovým aparátem má mladá generace dost velký problém | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Jarmila Podhorná: S pohybovým aparátem má mladá generace dost velký problém

Jarmila Podhorná: S pohybovým aparátem má mladá generace dost velký problém

Gemmoterapie. Neslyšeli jste? To je přírodní léčba pupeny stromů a keřů. Více o tom už v rozhovoru s MONETA Živnostníkem roku 2021 Olomouckého kraje.
15. 10. 2021 | Živnostník roku

Čemu se věnujete?
Vyrábím tinktury z těl rostlin a tinktury z pupenů rostlin. Jsou to prostředky, které nejenom pomáhají organismus léčit, ale zároveň regenerují. A to je dneska velice důležité, to potřebuje každý. Navíc jsme vytvořili regenerační centrum, které má pomáhat lidem s cévními problémy a problémy pohybového aparátu. 

Z jakých rostlin tinktury a další prostředky jsou?
Tinktury jsou většinou z bylin, ale pupeny, ty jsou většinou ze stromů a z keřovitých rostlin. Proto máme zahradu na pupeny, která je takovým světovým unikátem. Na ploše dvou hektarů jsou stromy v keřovité podobě. Na jaře pupeny ostříháme a ještě ten den naložíme, aby to bylo v co nejčerstvější podobě. Pak z toho celý rok děláme naše produkty.

Kolik toho jste schopni vyprodukovat?
Vyprodukujeme toho hodně, denně odesíláme tak 150 balíčků.

Posíláte lidem přímo, nebo mohou nakupovat i někde jinde?
Jednak jim to posíláme napřímo, potom jsou produkty dostupné v lékárnách, v prodejnách léčivých rostlin, přímo u lékařů.

Jak jste se k oboru dostala?
Já jsem se celý život zabývala vším, co může člověku pomoci bez vedlejších účinků. Oslovil mě Jiří Janča, průkopník alternativní medicíny u nás, že kdyby někdo dělal  bylinné tinktury z našich rostlin, vyrobil by něco lepšího, než jsou ty dovozové, protože ony rostou v našem pásmu, mají lepší účinky na naše tělo. Když je to u nás, můžeme také vyrobit levněji. To byl ten úplný začátek.

Pohybujeme se na poli péče o zdraví. Podléhá to nějakým předpisům?
Samozřejmě. My jsme kontrolováni celou řadou organizací, jako je Státní zdravotní ústav, hygiena nebo celníci, protože pracujeme s lihem.

S čím vším mohou vaše produkty pomoci?
Snažila jsem se, aby spektrum bylo co nejširší. A když ne tinktura, tak sestava z několika. Každý problém má určitou podstatu a je potřeba řešit například nervový systém, tkáně a tak dál.

Jak lidé zjistí, jak prostředky správně používat?
Na lahvičkách je návod k použití. A když sestavujeme kúry pro konkrétního člověka, tak je tam letáček, kde je postup.

Máte nějaké nápady, jak vaši živnost dále rozšiřovat?
Nemůžeme se zase příliš rozšiřovat, protože z těch pupenů musí vyjít celý rok. Právě proto máme nejnověji i to regenerační centrum.

Jak takové regenerační centrum vypadá?
V regeneračním centru je několik samostatných oblastí. Je tam diagnostika, která je velice důležitá, protože o člověku musíme napřed vědět, se kterými orgány má problém. Dále je zjišťování zátěží, bakteriální, virové, na to máme také přístroje. A pak už jsou konkrétní přístroje na pohybový aparát, obnovení krevní cirkulace v celém organismu. Podle toho, jaké jsou problémy, nabídneme řešení.

Kdo k vám jezdí, kdo jsou vaši klienti?
Jsou to lidé z celé republiky. Nejlepší je samozřejmě bližší okruh, protože procedury je potřeba opakovat několikrát po sobě. Ale jsou to lidé z celé Moravy, kteří tam přijíždějí.

A věkově?
Věkově je to různé. Jezdí i hodně mladých lidí, protože třeba s pohybovým aparátem mladá generace má dost velký problém. Ale potom samozřejmě střední a starší generace.