Jarní setkání s podnikateli v regionech se točila kolem rodinných firem, firemní bezpečnosti a podpory podnikání | Firmaroku.cz
Aktuality > Jarní setkání s podnikateli v regionech se točila kolem rodinných firem, firemní bezpečnosti a podpory podnikání

Jarní setkání s podnikateli v regionech se točila kolem rodinných firem, firemní bezpečnosti a podpory podnikání

V květnu a červnu proběhla v krajských městech regionální setkání s podnikateli. Odborníci se v rámci dopoledních business brunchů zaměřili na oblasti, které mohou pomoci zlepšit podmínky doslova v každé živnosti nebo firmě.

Jak optimalizovat pozitivní energii v rodinné firmě, minimalizovat konflikty a negativní vlivy uvnitř rodiny, na to se zaměřil v prezentaci Rodinné podnikání jako nekonečná smyčka mezi firmou a rodinou Zenon Folwarczny, odborný poradce, služby pro rodinné firmy z PwC Česká republika. Nejúspěšnější rodinné firmy jsou ty, ve kterých existuje dobrá rovnováha mezi profesionálním řízením a zodpovědným vlastnictvím. Znalost rodinného podnikání, zkušenosti a specializace, mohou výrazně pomoci k pozitivní energii. Zenon Folwarczny seznámil mimo jiné s obchodními modely rodinných firem, při nichž je důležité mít na paměti udržení rovnováhy mezi ekonomickým růstem a morálními hodnotami, strategii rozvíjení investic nebo třeba základní přístup k příležitostem a rizikům.

Na kybernetickou bezpečnost se zaměřil odborník Jan Kubíček z MONETA Money Bank, která je titulárním partnerem soutěže Živnostník roku. Kubíček uvedl, že kybernetický zločin stojí ročně světovou ekonomiku až 600 miliard dolarů. Ve svém příspěvku seznámil se slabými místy a hrozbami z hlediska kybernetické bezpečnosti, mezi které patří velká koncentrace pravomocí, absence formálních procesů, spojená firemní a osobní online identita, nedostatečná IT podpora nebo využívání produktů třetích stran a jejich „free“ variant. Pod pokličku ekonomiky nahlédl při regionálních setkáních hlavní ekonom MONETA Money Bank Petr Gapko. Zaměřil se na trh práce jako hlavní domácí omezení ekonomického růstu, na konkrétní regionální specifika a také na to, jak firmy bojují s nedostatkem pracovníků.

Zástupci CzechInvestu v krajských městech představili následující témata: Od nápadu k internacionalizaci, aneb sdílená podpora podnikání (Plzeň), 5 let po sobě neustále přibývá žen, které chtějí podnikat (Pardubice), Firma "nové generace" (České Budějovice), Přidaná hodnota produkce vs. Připravenost regionu na podnikatele (Brno), Od nápadu k internacionalizaci (Ostrava).

Fotografie naleznete zde.