Jdeme do finále! | Firmaroku.cz
Aktuality > Jdeme do finále!

Jdeme do finále!

Podnikatelské soutěže Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku čeká závěrečné vyvrcholení. Firmy a živnostníci, kteří uspěli v krajských kolech, se představí před finálovou porotou, a pak už se můžeme těšit na slavnostní galavečer na pražském Žofíně, který se uskuteční 6. prosince.

Čtrnáct krajský kol máme úspěšně za sebou. Neskutečné množství schopných a zručných řemeslníků, ale také lidí, kteří se rozhodli postavit se na vlastní nohy, odejít z ubíjejícího zaměstnání a začali podnikat. Z rozhovorů vysvítá, že toho nelitují. Mezi firmami se do popředí prosadilo obrovské množství inovací, nejmodernějších technologií a výrobků, které jsou žádány v některých případech bez nadsázky po celém světě. Krajské odborné poroty to skutečně neměly vůbec jednoduché.

Teď bude řada na finalistech. Čtrnáct vítězných firem z jednotlivých krajů České republiky se představí již 8. listopadu v Praze finálové porotě. Čas zaujmout, pochlubit se, podělit se o své úspěchy. Totéž čeká 22. listopadu krajské vítěze v kategorii živnostník roku. Stačí si jen projít jména krajských vítězů, stejně jako názvy úspěšných firem, a je jasné, že to bude náročné rozhodování.

Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků se pak odehraje se vší noblesou a v přímém přenosu České televize v pražském Paláci Žofín. Vrchol podnikatelské společenské sezóny se blíží! Už 6. prosince budeme znát vítěze podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku 2017 a České spořitelna Živnostník roku 2017. Vloni se jimi stali středočeský živnostník David Lomos a společnost HOKAMI z Libereckého kraje. Jak s úspěšným šperkařem, tak s majitelem firmy vyrábějící elektroniku jsme se při letošních krajských kolech měli možnost setkat. Daří se jim čím dál lépe.

Hlavním cílem podnikatelských soutěží je právě rozvoj českého podnikání a podpora malých a středních firem. Na žofínském galavečeru se bude vyhlašovat také vítěz druhého ročníku kategorie Česká spořitelna Nejlepší Startup, jehož cílem je podpora nových a zajímavých podnikatelských nápadů. Úspěšným se otevře cesta k účasti v akceleračním programu StartupYardu s možností získat až 30 000 eur a vedení od významných investorů.