Jihomoravským firmám vládnou dekorativní předměty, živnostníkům vinařská turistika | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Jihomoravským firmám vládnou dekorativní předměty, živnostníkům vinařská turistika

Jihomoravským firmám vládnou dekorativní předměty, živnostníkům vinařská turistika

V Jihomoravském kraji získala titul Vodafone Firma roku 2018 společnost BD – TOVA, která vyrábí dekorativní předměty v chráněné dílně. Mezi živnostníky vybojovala titul Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Jihomoravského kraje vinařka Hana Bartoníková.

Vítězná živnostnice Hana Bartoníková se věnuje vinařství a vinařské turistice. „Jsme rodina, která dlouhodobě s úctou a pokorou vzhlíží k rakouskému modelu agroturistiky, kde se vše vzájemně doplňuje, má své místo, šetrně se přistupuje k přírodě a současně je výsledkem spokojená rodina sedláka,“ říká Hana Bartoníková. Vybudovala malý penzion a butikové vinařství. Vzápětí zřídila informační centrum, pro hosty začala pořádat různé výlety do vinic a aktivně začala působit po rakouském vzoru jako průvodce sklepními uličkami. Samostatnou kapitolou je pěstování černého bezu, této úžasné a u nás neprávem opomíjené byliny. Aktuálně s manželem hospodaří na jedenácti hektarech vinic a jednom hektaru sadu bezu černého.

„Líbí se mi, že má široký záběr, netradiční výrobu vína, dává k tomu něco navíc, agroturistiku a průvodcovství. Dává vínu příběh, vysvětluje, jak se vyrábí, a dovede nadchnout své zákazníky,“ zdůvodnila volbu členka poroty Věra Šidlíková z České spořitelny.

Druhé místo obsadil Martin Škrobák, který se věnuje pěstování vinné révy, výrobě vína a domácí gastronomii. Na stupně vítězů dosáhla také Hana Bačíková vyrábějící farmářské pochoutky.

Mezi firmami odbornou porotu zaujala společnost BD – TOVA. Firma se zabývá výrobou předmětů pro kreativní tvoření především z vaty, ale také výrobou skládacích figurek, kreativních skládaček a dalšího. Motivací je především zaměstnávat invalidní osoby. Po 28ti letech samostatného působení zaměstnává firma přes 80 invalidních osob a přesunula své sídlo do nově zrekonstruovaných prostor. „Přistupujeme ke každému individuálně, podle jeho zdravotního hendikepu, převážně zaměstnáváme ženy, plyne to i z předmětu podnikání,“ uvádí jednatelka Martina Weigelová. Každý rok má novou kolekci, své produkty nabízí v sítích hypermarketů, spolupracuje se školami a školkami.

„Pomáhají zařazovat invalidní lidi zpátky do života, a ti se tak můžou cítit ve společnosti plnohodnotně. A za to jim jednoznačně patří velký dík,“ uvedl člen poroty Martin Pudil z Vodafone Czech Republic.

Stříbro bere společnost Dýňová jádra Herůfkovi, která vyrábí sušená dýňová jádra a další produkty z dýní. Trojici nejúspěšnějších uzavírá společnost FlowMon Networks zabývající se vývojem řešení pro monitorování a zabezpečení počítačových sítí.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2018. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Jihočeském kraji společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost FlowMon Networks, a.s. „Nadace Vodafone ocenila, že kromě běžných zaměstnaneckých výhod rozdělují část zisku společnosti tak, aby zaměstnanci byli přímo finančně spjati s růstem firmy a jejími ekonomickými úspěchy. Významným přínosem je intenzivní podpora vzniku nových technologií a postupů, spolupráce s univerzitami a zapojení studentů do výzkumné praxe. Využívají standardně dostupný hardware doplněný o vlastní hardwarově akcelerační karty s nízkým příkonem a vysokým výpočetním výkonem, a i tím šetří životní prostředí,“ okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

Hlavním partnerem podnikatelských soutěží je společnost EUROVIA CS. „Ve všech regionech České republiky ročně realizujeme několik stovek velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajových tratích, náměstích, mostech, a pomáháme tak podnikatelskému prostředí k rychlejšímu a pohodlnějšímu spojení s jejich zákazníky a obchodními partnery. Jsme rádi, že se můžeme spolupodílet na rozvoji podnikatelského prostředí, které si podporu rozhodně zaslouží,“ doplnila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2018, Česká spořitelna Živnostník roku 2018 i Vodafone Odpovědná firma roku 2018 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2018 Jihomoravského kraje:
1. BD – TOVA, s.r.o. – výroba dekorativních předmětů (Brno)
2. Dýňová jádra Herůfkovi, s.r.o. – výroba sušených dýňových jader (Velké Bílovice)
3. FlowMon Networks, a.s. – vývoj řešení pro monitorování a zabezpečení počítačových sítí (Brno)

Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Jihomoravského kraje:
1. Hana Bartoníková – vinařská turistika (Mikulčice)
2. Martin Škrobák – pěstování vinné révy (Čejkovice)
3. Hana Bačíková – výroba farmářských pochoutek (Brno)

Vodafone Odpovědná firma roku 2018 Jihomoravského kraje:
FlowMon Networks, a.s. – vývoj řešení pro monitorování a zabezpečení počítačových sítí (Brno)