Josef Jůza: Já vždycky říkám, najděte si svého řezníka | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Josef Jůza: Já vždycky říkám, najděte si svého řezníka

Josef Jůza: Já vždycky říkám, najděte si svého řezníka

Živnost, která mu dává smysl, do níž je zapojena celá rodina, navazuje na tradici a která ho především neskutečně baví. To je ve zkratce příběh řezníka, který si za svou práci odnáší titul MONETA Živnostník roku 2021 Jihomoravského roku.
13. 10. 2021 | Živnostník roku

Pojďme rovnou na vaši živnost
Mám to štěstí, že máme s rodinou malé řeznictví, výrobu a uzenářství v Březině u Tišnova. Máme tři vlastní prodejny, kde si prodáváme výhradně zboží, které sami vyrábíme. Nic nepřekupujeme a používáme maso od lokálních farmářů a chovatelů. Pro hovězí si jezdíme do Náměště nad Oslavou.

Máte rodinnou tradici. Co vás osobně, nenapadlo dělat něco jiného, nebo to bylo samozřejmostí…
Od malička. Když vynechám kosmonauta a popeláře, tak vždycky jsem chtěl být řezník.

Jak maso zpracováváte?
Je to těžká práce, která začíná brzo v noci. Je potřeba maso rozbourat, vykostit, vytřídit na kvalitnější maso, které jde zákazníkovi, krkovice, kotlety bez kosti. A ořezy, z těch se potom dělají párky, klobásy a další výrobky, mletá masa. Je to o tom správném vytřídění, o tom přístupu k té surovině, o čistotě a o lidech, kterým v práci můžete věřit.

Jak se dokážete lokálně prosadit?
Tím, že jsme malí, tak máme osobní přístup a myslím, že proto se k nám zákazníci vrací a našli si k nám cestu. Jsme schopni lidem vyjít vstříc, připravit jim na sobotu, nasmažit jim řízky, obložené mísy, ten přístup je velice individuální a máme už kolem sebe zákazníky, kteří nám mohou zavolat kdykoliv, a pokud je to jenom trochu v našich silách, rádi jim pomůžeme.

Co byste z vašich výrobků vypíchl?
Určitě naše nejprodávanější výrobky jsou gothajský salám a tlačenka. Na oba tyto výrobky máme ochrannou známku Regionální potravina, Zlatá chuť jižní Moravy a teď v poslední době se nám podařilo vyhrát Brněnsko originální produkt.

Je to práce jen pro muže, nebo je do toho zapojená celá rodina?
Ta výroba, to je opravdu těžká práce, takže tam to potřebuje chlapa, ale například ty prodejny, tam patří obrovský dík mojí manželce, mojí sestře, mojí švagrové a všem zaměstnancům bych chtěl poděkovat, protože je to hlavně jejich obrovská pomoc. Je to o lidech a práce s lidmi.

Máte tři prodejny. Uvažujete o tom jich mít více?
Neuvažujeme, nemáme ambice nějak expandovat. Chceme zůstat malá rodinná firma. Tři prodejny v současné době úplně stačí.

Je něco, co vás v práci brzdí?
Jediné omezení je jen to, že den má 24 hodin.

Jak se vám podniká na Jižní Moravě?
Já musím říci, že se nám podniká velice dobře. Samozřejmě ty problémy jsou. Je potřeba se k tomu vždycky nějak postavit a řešit, ale máme v oboru i spoustu přátel mezi ostatními řezníky v okolí. Pomáháme si, poradíme si. Baví mě to. Kdyby mě to nebavilo, určitě bych to nedělal.

Co plánujete do budoucna?
To teď nevím.

Jste tedy spokojený a věci jsou značka ideál?
To zase ne. To člověk nemůže usnout na vavřínech. Já spokojený nikdy nebudu. Podařilo se nám koupit sousední budovu, vlastně stodolu, takže v současné době ji rekonstruujeme. Je potřeba ji vybavit potravinářskými technologiemi, takže tady v tomhle půjdeme dál.

Na co by si lidé měli dát pozor? Podle čeho vybírat?
Já vždycky říkám, najděte si svého řezníka. Máte svého zubaře, najděte si svého řezníka. Ten člověk vás po dvacáté návštěvě bude znát jménem, zeptá se vás, co budete vařit, poradí vám, je to o tom osobním doporučení. U jídla, například oslav nebo grilování, trávíme ty nejhezčí chvíle s rodinou, a je skvělé, když se pak člověk dozví, že chutnalo a že to bylo takové, jaké to mělo být.