Kadeřnictví a výroba pracovních oděvů ovládly podnikatelské soutěže na Vysočině | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Kadeřnictví a výroba pracovních oděvů ovládly podnikatelské soutěže na Vysočině

Kadeřnictví a výroba pracovních oděvů ovládly podnikatelské soutěže na Vysočině

V Kraji Vysočina získala titul Vodafone Firma roku 2017 společnost ALTREVA, která vyrábí pracovní oděvy. Mezi živnostníky vybojovala titul Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Kraje Vysočina kadeřnice Helena Pudilová.

Vítězná živnostnice Helena Pudilová měla do půl roku po vybudování prvního malého kadeřnictví plno. Také vyzkoušela vést tři salony najednou, ale tam, kde nemohla sama dohlížet, to podle jejích slov nikam nevedlo. Před dvěma lety koupila dům v centru Jihlavy a její tým se rozrostl. Současně spolupracuje s fotografy, stylistkami, masérkou a jinými přidruženými službami v oblasti wellness. „Máme především stálou klientelu a výborné reference a to je odměna za mnoholetou práci,“ uvedla vítězná živnostnice. Sama je školitelkou kadeřnické chemie a dodržování technologických postupů. Velmi oblíbená je ze strany zákazníků kombinace všech služeb, které její salón nabízí (kadeřnice, vizážistka, stylistka, fotograf) v jeden den. Maximální péče, proměna a nakonec fotografie. Vše v jednom domě. Včetně fotoateliéru.

 „Za posledním třináct let vybudovala živnost, která zaměstnává tým mladých a schopných lidí. Kromě kadeřnictví se úspěšně věnuje také kosmetice a wellness. Poskytuje zákazníkům skutečně kvalitní servis,“ zdůvodnil volbu poroty jeden z jejích členů Tomáš Kratochvíl z České spořitelny.

Druhé místo obsadila Hana Pacalová, která se věnuje prodeji zdravé výživy, čajů, kávy a prodeji regionálních produktů. Vyhledává neustále nové věci a hlavně také produkty z nejbližšího okolí, z okolních farem a od místních výrobců. Na stupně vítězů dosáhla ještě Eva Stoklásková Hegerová, která se od květinářství postupně propracovala až k projekci a realizaci zahrad.

Mezi firmami odbornou porotu zaujala společnost ALTREVA, která nabízí standardní pracovní oblečení určené do různých sektorů průmyslu, zdravotnictví a služeb, ale i ochranné certifikované oděvy, a to včetně návrhu, vývoje i případné certifikace kolekcí na míru pro zákazníky, kteří mají jasně danou korporátní identitu a chtějí se odlišit od konkurence. Důkazem může být třeba kolekce firemního oblečení pro lékárny řetězce Dr. Max, na nichž se podílela i přední česká návrhářka Beata Rajská. „Díky vlastnímu designovému a vývojovému oddělení nabízíme zákazníkovi unikátní řešení na míru. Samozřejmostí je vysoká kvalita,“ přiblížil produktový manažer Jan Sokol. Firma je důležitým evropským hráčem na poli textilního průmyslu.

„Vítězná společnost je regionálním výrobcem a vývojářem pracovních oděvů s přesahem na evropské trhy. Dodává oděvy pro téměř všechny profese. Spoluvytváří v Kraji Vysočina dvě stě pracovních míst převážně pro ženy, a to si rozhodně zaslouží ocenění,“ zhodnotila rozhodnutí členka poroty Silvie Pánková z Vodafone Czech Republic.

Stříbro bere První brněnská strojírna Velká Bíteš. Hi-Tech výrobce, který ve vlastním provozu zajišťuje vývoj, výrobu a testování letecké techniky. Je také přední evropskou slévárnou přesného lití, dodavatelem galvanických povrchových úprav a vysoce přesného obrábění. Třetici nejúspěšnějších uzavírá společnost IKbike s výrobou unikátních vozíků pro osoby se sníženou pohyblivostí dolních končetin.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2017. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. Na Vysočině vyhlásily jako nejodpovědnější společnost První brněnská strojírna Velká Bíteš, která vyrábí leteckou techniku. „Porota Nadace Vodafone ocenila zejména propracovanou strategii vůči zaměstnancům, která si zakládá na férovém a otevřeném přístupu v komunikaci a odměňování, na investicích do lidských zdrojů a jejich účasti na chodu firmy. Firma se chlubí rovným přístupem k ženám a mužům a nediskriminačním přístupem. Také patří dlouhodobě mezi organizace, které jsou v regionu velmi aktivní a podporují různorodé kulturní, sportovní a společenské iniciativy a neziskové projekty. První brněnská strojírna Velká Bíteš je zároveň příkladem v inovativním přístupu ke zlepšování dopadu na životní prostředí,“ zdůvodnila volbu Silvie Pánková z Vodafone Czech Republic.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2017, Česká spořitelna Živnostník roku 2017 i Vodafone Odpovědná firma roku 2017 se uskuteční 6. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2017 Kraje Vysočina:
1. ALTREVA spol. s r.o. – výroba pracovních oděvů (Třebíč)
2. První brněnská strojírna Velká Bíteš – výroba letecké techniky (Velká Bíteš)
3. IKbike s.r.o.  výroba vozíků pro osoby se sníženou pohyblivostí (Velké Meziříčí) 

Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Kraje Vysočina:
1. Helena Pudilová  kadeřnictví (Jihlava)
2. Hana Pacalová – obchod se zdravou výživou (Humpolec)
3. Eva Stoklásková Hegerová  projekce a realizace zahrad (Hybrálec)

Vodafone Odpovědná firma roku 2017 Kraje Vysočina:
První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s.  výroba letecké techniky (Velká Bíteš) 

Kontakt pro média:
David Pavlát
PR Specialist
+420 777 771 087
david.pavlat@communa.cz
www.firmaroku.cz|www.zivnostnikroku.cz