Karolina Holendová: Věnujeme se vývoji aplikací | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Karolina Holendová: Věnujeme se vývoji aplikací

Karolina Holendová: Věnujeme se vývoji aplikací

Projektová manažerka společnosti Good Sailors, která se může pyšnit titulem Vodafone Firma roku 2018 Ústeckého kraje, nám přiblížila hlavně to, jak funguje firma, kde její zaměstnanci pracují z důvodu různých zdravotních hendikepů téměř výhradně na dálku, a to ze svých domovů z celé České republiky.
15. 09. 2018 | Firma roku

Čemu se vítězná firma Ústeckého kraje věnuje?
Věnujeme se vývoji aplikací, webů a částečně marketingu pro firmy. Zároveň děláme IT poradenství.

Působíte hlavně ve svém kraji, nebo se dostanete i za jeho hranice?
Je to určitě celorepubliková záležitost. Děláme hodně i pro pražské firmy, děláme částečně i do zahraničí. V zahraničí jsou to většinou firmy, které mají v České republice pobočku.

Jak se k takovým klientům dostáváte?
Zakládáme si na dobrém jménu, díky kterému nás doporučují třeba i bývalí zákazníci těm novým.

Jakou roli u vás hrají hendikepovaní zaměstnanci?
Je to zajímavé. Z velké části je to úplně jiná práce než v jiné firmě. Je to velmi individuální, ale výsledek práce je vlastně stejný. Hodně se dělá na dálku, pracovní doba je flexibilní, hodně se vychází vstříc, aby ten člověk podle svých potřeb a možností mohl plnohodnotně pracovat.

To je úžasná možnost pro takové lidi, mít možnost pracovat z domova…
Každopádně. Můžou dělat práci, která je zajímá, která je baví, je smysluplná a zároveň se nemusejí stresovat tím, že v něčem nedostačují.

Musí se tým přeci jen jednou za čas sejít face to face?
Za ty roky už se vyvinula docela kvalitní spolupráce na dálku, takže využíváme některé komunikátory jako je například MeisterTask, což nám organizuje práci na dálku. Jsme díky tomu schopni většinu času spolupracovat na dálku s kolegy. Samozřejmě, že někdo dojíždí, ale máme kolegy, které vidíme třeba jednou do roka.

Odkud jsou? Z Děčína, celého Ústeckého kraje?
Z celé České republiky.

Kam Good Sailors míří do budoucna?
Rádi bychom se více zaměřili i na marketing, který jsme dosud dělali jen okrajově. Zároveň s tou hlavní činností děláme i různé vedlejší projekty, které jsou zaměřené na určité sociální prostředí nebo pomoc hendikepovaným lidem. Třeba jsme vyvinuli aplikaci Disway, která je takový trip advisor pro hendikepované. Jsme neustále otevřeni novým projektům, do kterých bychom mohli investovat čas a znalosti.

Představte jeden konkrétní projekt nebo aplikaci, tak aby si to každý mohl představit?
Aplikace jsou velmi individuální. Přijde nějaká firma, která například rozváží zboží a nemá nad tím přímou kontrolu, chce přesně vědět, co se kam dovezlo, v jakém objemu. Konkrétní aplikace je pak vyvinuta přesně na to, aby to mohli kontrolovat, aby to vyhovovalo všem jejich potřebám. Lidé k nám přicházejí s různými požadavky a my se jim snažíme vyjít vstříc, vymyslet vhodnou aplikaci podle typu jejich podnikání.

Jedná se o malé firmy, velké firmy?
Spolupracujeme s různými firmami, od velkých, jako je například Innogy, až po malé, lokální firmy. Ničemu se nebráníme, nikoho neodmítáme na základě toho, že není dost velký.