Kateřina Gazdačko: Nepoužíváme žádnou chemii | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Kateřina Gazdačko: Nepoužíváme žádnou chemii

Kateřina Gazdačko: Nepoužíváme žádnou chemii

Sestra a spolupracovnice vítězné živnostnice Lenky Vlasákové nám popsala, jak sestry při výrobě Bujónky navázaly na tradice babiček, k čemu všemu se jejich produkt hodí, jak se dostaly na nizozemský trh a mnohé další.
01. 12. 2020 | Živnostník roku

Čemu se věnujete?
Jak je z názvu patrné, tak Bujónka je vlastně zjednodušeně řečeno dochucovací pasta nebo alternativa k bujónu. Od bujónů, které jsou na trhu k dispozici se liší jak konzistencí, tak hlavně složením. Nepoužíváme žádnou chemii, je vyrobena jenom ze zeleniny, masa, koření, bylinek a soli. Sůl je tam jako jediný konzervant. Můžu říci, že toto je tak jedinečný výrobek, že nemáme na trhu konkurenci.

Jak jste na to se sestrami přišly?
Babičky v naší rodině, ale nejenom v naší rodině, ale všude v rodinách, nakládaly na zimu kořenovou zeleninu do soli. Pak už stačilo jenom poupravit konzistenci a rozhodnutí, že do toho půjdeme. Neděláme jenom zeleninovou nebo masovou Bujónku, pořád máme další a další nápady.

Na co všechno se dá Bujónka použít?
Použitelnost je skutečně všestranná. Můžeme dochutit hotový pokrm, dá se použít všude, kde se používá sůl. Když místo soli použijeme Bujónku, tak nejen nasolí, ale přidá na chuti tím daným druhem Bujónky. Je určena přímo k vaření polévek, stačí už přidat jen zeleninu a polévka je hotová. Hodí se do omáček, dají se s ní připravovat přílohy, kuskus, bulgur, rýže. Využití je i v moderní gastronomii, kde jsou recepty typu přidejte vývar... Ne každý má tu možnost mít vývar v mrazáku, takže je skvělé ji mít doma v lednici, smícháte v daném poměru a hned máte nachystaný zeleninový nebo masový vývar.

Jak dlouho se tomu věnujete?
My jsme na trhu od května 2017.

Jste aktuálně v nových prostorech…
Teď jsme čerstvě přestěhováni do nových prostor v Kyjově. Jak se postupně rozšiřujeme a je větší poptávka, tak nás to dotlačilo a posunulo až sem.

Kam dodáváte?
Dodáváme do farmářských prodejen, zdravých výživ, Bujónka je už dokonce k nalezení i v Bille, kam dodává jeden velkoobchod, se kterým spolupracujeme. Spolupracujeme s velkoobchody, maloobchody, máme i e-shop, takže i přímí zákazníci si můžou od nás nakoupit. To vše je dostupné jak v České republice, na Slovensku, od května i v Nizozemsku a teď nově jsme začala spolupráce v Polsku.

Jak vás napadl nizozemský trh?
To přichází samo. Jak se Bujónka dostává do podvědomí dalším a dalším lidem, tak se to rozšiřuje a nabaluje, a tak se dostala do Nizozemska, sami nás kontaktovali.

Kolik vás je a kolik toho vyrobíte?
Co se týká zaměstnanců, tak jsme stále ve stejném počtu, ale díky přestěhování do nových prostorů, máme možnost nových technologií a nových strojů, které usnadňují, zrychlují a zefektivňují práci. Takže stále je nás pět, ale efektivita výroby po přestěhování je jednou taková a stále máme rezervy na rozšíření výroby. Množství, když jedeme pět dní výroby, tak v nových prostorách je to nějakých osm set kusů denně.

Jaké máte nápady do budoucna?
Nápadů je spousta. Novinky už máme otestované, ale nechceme to teď ještě vypouštět, co to bude. Bude to jak nový druh Bujónky, tak chystáme i úplně speciální novinku, takže nabídneme zákazníkům další možnosti použití.