Kdo je nejlepší na jihu Čech? Firma budující malé vodní elektrárny a živnostnice s dětskou akademií | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Kdo je nejlepší na jihu Čech? Firma budující malé vodní elektrárny a živnostnice s dětskou akademií

Kdo je nejlepší na jihu Čech? Firma budující malé vodní elektrárny a živnostnice s dětskou akademií

V Jihočeském kraji získala titul Vodafone Firma roku 2019 společnost HYDROSERVIS-UNION, která se věnuje realizaci malých vodních elektráren a fotovoltaických systémů. Mezi živnostníky titul MONETA Živnostník roku 2019 Jihočeského kraje vybojovala Alena Hadravová, která provozuje dětskou akademii a hernu.

„Je to pravděpodobně nejúspěšnější centrum s dětskými kurzy na jihu Čech, které je jako jediné akreditované Českou asociací pro aktivní rozvoj dětí,“ říká o své živnosti Alena Hadravová. V roce 2015 si, coby čerstvě rozvedená maminka samoživitelka, dovolila dát výpověď z poměrně lukrativního pracovního místa, které ji deptalo více než samotný rozvod. Kurzy v současné době navštěvuje více než 300 dětí ročně. Informace o kvalitě kurzů se rychle rozšířila a nyní i další kurzy, jako je kojenecké cvičení nebo minigymnastika, navštěvuje dalších 200 dětí ročně. Kurzy se zaměřují na děti od narození do pěti let. Odborné informace kolem správného vývoje dětí se mísí s provozem kavárny centra, která má vytvořit pohodové zázemí. Alena Hadravová stále cítí velkou pokoru k tomu, že se živí něčím, co ji neskutečně baví a naplňuje.

„Paní Hadravová nás zaujala velmi těžkými začátky do podnikání ohledně osobního života, chutí vybudovat akademii a pokračovat v začaté práci, ale i licencemi, které pro své podnikání získala,“ okomentoval porotce Jakub Svatek z MONETA Money Bank.

Stříbro bere Markéta Blažková, která provozuje penzion s restaurací v Příbrazi. Třetici nejúspěšnějších živnostníků doplňuje Kristýna Mokráčková provozující v Českých Budějovicích bistro.

„Naše podnikání funguje velice jednoduše, zákazník nás kontaktuje s poptávkou a my zakázku realizujeme anebo zákazníkovi navrhneme inovaci,“ uvádí statutární ředitel vítězné společnosti HYDROSERVIS-UNION Viktor Korbel. Energetika jako hlavní obor společnosti má v dnešní době obrovský potenciál, a navíc v jejím případě jde o srdcovou záležitost k danému oboru. Firma se věnuje oboru, který má pozitivní vliv na ochranu životního prostředí. Vlastních inovací má společnost na svém kontě celou řadu. Navrhla například solární čeřič bez potřeby připojení k distribuční soustavě, využívaný pro provzdušňování vodních ploch k minimalizování úhynu ryb. Mezi zákazníky patří široká skupina lidí, jedná se například o provozovatele obnovitelných zdrojů energie a o zákazníky, kteří plánují osadit obnovitelné zdroje energie na svůj majetek.

„Jsem za společnost Vodafone velmi rád, že zvítězila firma, která se zaměřuje na ekologii a inovace. Navíc jsou to srdcaři, protože jsou ve společnosti pouze dva,“ zhodnotil volbu člen poroty Pavel Janák z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo obsadila společnost Transforwarding, která se věnuje zasilatelské činnosti. Na stupně vítězů dosáhla rovněž firma ALGORIT CZECH prodávající hardware, software a tiskárny.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2019. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Jihočeském kraji společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost Transforwarding a.s. „Svým zaměstnancům nabízí širokou škálu firemních benefitů, jakými jsou mimo jiné příspěvek na životní pojištění, stravenky a pro stálé zaměstnance i pět týdnů dovolené. Společnost patří ve svém regionu mezi významné podporovatele řady sociálních a sportovních projektů. Jako zdroj elektrické energie částečně využívají i fotovoltaické panely umístěné na střeše budovy a optimalizací rozvozových tras snižují celkové dopady na životní prostředí,“ okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

 „Těší nás, že malé a střední podnikání v českých regionech se rozvíjí a rádi se podílíme na zviditelnění těch nejlepších podnikatelů i živnostníků. I my se snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat, nejen svou činností, když realizujeme ročně stovky velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajích, náměstích, mostech, které tak obchodní partnery spojují, ale také spoluprací s malými a středními podniky,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2019, MONETA Živnostník roku 2019 i Vodafone Odpovědná firma roku 2019 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2019 Jihočeského kraje:
1. HYDROSERVIS-UNION a.s. – realizace malých vodních elektráren (Stráž nad Nežárkou)
2. Transforwarding a.s. – zasilatelská činnost (České Budějovice)
3. ALGORIT CZECH, s.r.o. – prodej hardwaru, softwaru a tiskáren (Písek)

MONETA Živnostník roku 2019 Jihočeského kraje:
1. Alena Hadravová – dětská akademie a herna (České Budějovice)
2. Markéta Blažková – provoz penzionu s restaurací (Stráž nad Nežárkou)
3. Kristýna Mokráčková – provoz bistra (České Budějovice)

Vodafone Odpovědná firma roku 2019 Jihočeského kraje:
Transforwarding a.s. – zasilatelská činnost (České Budějovice)