Koncem května odstartuje tradiční jarní setkání s podnikateli v regionech | Firmaroku.cz
Aktuality > Koncem května odstartuje tradiční jarní setkání s podnikateli v regionech

Koncem května odstartuje tradiční jarní setkání s podnikateli v regionech

V úterý 28. května se uskuteční v Plzni první z naplánovaných setkání s podnikateli. Diskutovat se budou regionální podnikatelská témata, odborníci se zaměří také na oblasti, které mohou pomoci zlepšit podmínky doslova v každé živnosti nebo firmě.

Dopolední setkání podnikatelů spojené s krátkou prezentací zajímavých témat a následnou diskusí se postupně uskuteční v Plzni, Pardubicích, Českých Budějovicích, Brně a v Ostravě.

Nejúspěšnější rodinné firmy jsou ty, ve kterých existuje dobrá rovnováha mezi profesionálním řízením a zodpovědným vlastnictvím. Znalost rodinného podnikání, nástroje, zkušenosti a specializace, mohou výrazně pomoci k pozitivní energii. Jak optimalizovat pozitivní energii v rodinné firmě, minimalizovat konflikty a negativní vlivy uvnitř rodiny, na to se zaměří v prezentaci Rodinné podnikání jako nekonečná smyčka mezi firmou a rodinou Zenon Folwarczny z PwC Česká republika.

„Členové mnoha podnikatelských rodin nás oslovují s návrhem určitých kroků v oblasti nástupnictví, řízení firmy či personalistiky. Před implementací jejich plánů je mnohdy důležité jít o krok zpět a ověřit, zda důvody, které je k těmto rozhodnutím vedou, jsou správné. Rodina by se měla shodnout na určité strategii řízení svého majetku nebo firmy a řízení rodiny. Až následně může konzistentně činit kroky, které vedou k naplnění této strategie, tj. dát jasný směr v řízení sebe sama, dávat konzistentní směr managementu své firmy či správci majetku. Z tohoto důvodu doporučuji před klíčovými nezvratnými kroky se shodnout na strategii rodiny jako vlastníka majetku, jejíž prvky se objeví v psané podobě tzv. rodinné ústavy,“ uvádí Zenon Folwarczny, odborný poradce, služby pro rodinné firmy PwC Česká republika.

Jak podpořit podnikání aneb úspěšné projekty z praxe, na to se v rámci své prezentace zaměří zástupci CzechInvestu. Ti v krajských městech představí následující témata: Od nápadu k internacionalizaci, aneb sdílená podpora podnikánít (Plzeň), 5 let po sobě neustále přibývá žen, které chtějí podnikat (Pardubice), Firma "nové generace" (České Budějovice), Přidaná hodnota produkce vs. Připravenost regionu na podnikatele (Brno), Od nápadu k internacionalizaci (Ostrava).

„Firmy se často jen obtížně orientují v tom, jakou pomoc a podporu jim stát nabízí. Jak úspěšně zažádat o dotace, jak dosáhnout na státní podporu nebo jak se propojit s těmi ideálními obchodními partnery jim ochotně poradí a pomohou pracovníci CzechInvestu. Kancelář mají v každém krajském městě,“ říká ředitelka odboru regionálních kanceláří CzechInvestu Šárka Špoutilová.

Po diskusi nad regionálními tématy bude pochopitelně prostor pro vzájemný networking. Regionální setkání tak budou také příležitostí pro navazování obchodních kontaktů, prohlubování osobních vazeb, předávání informací, rad a zkušeností.

Termíny a místa setkání

Plzeň
Kavárna Depo 2015
28. 5.
Pardubice
Galerie café
30. 5.
České Budějovice
Kavárna Lanna
  4. 6.
Brno
Café Morgal
  6. 6.
Ostrava
Bistro Skoč do pole
13. 6.